Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfokú pyelon tágulatot...

Kisfokú pyelon tágulatot kinél mutattak ki ultrahangon?

Figyelt kérdés
Volt valami teendő ilyen esetben?Kellett valamilyen kezelés a babának mikor megszületett?Nekem ezt írták az ultrahangos leletemre,de semmi tájékoztatást nem kaptam róla..:-(
2011. dec. 24. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én Kisfiamnál is leírtak ilyet a 30. héttől kezdve minden UH-n. A 6 hetes korában végzett hasi uh-n pedig semmi bajt nem találtak. Már 9 hónapos lassan, és minden rendben.

Ne aggódj, nekem azt mondták, főleg fiúbabáknál ez nagyon gyakori!

Boldog Karácsonyt és babavárást :-)

2011. dec. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Neked is boldog karácsonyt!És köszönöm a választ.:-)
2011. dec. 24. 17:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Fiamnak is volt, de nálunk csak születés után vették észre. Évente kell ultrahangra mennünk, azt mondták elnövi.

Boldog karácsonyt!

2011. dec. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6 hónapos terhes voltam, mikor 9 mm-es tágulatot találtak a kisfiamnál. Nagyon megijedtem, de nekem is azt mondták, kisfiúknál gyakran előfordul. Egy hónap múlva már csak 7,5 mm volt, születése előtt már csak 2, 2 hónaposan vittük kontrollra, és már semmi baj nem volt. Nálatok sem lesz semmi baj. Ne aggódj, és boldog karácsonyt!
2011. dec. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is van/volt, már 17hetesen észrevették amikor 4D-n voltam. 3,8mm volt de azóta sem nőtt. A dokim már le se szokta mérni mert annyira pici. Màr 36hetes vagyok, remélem mire megszületik már nem is lesz meg. Nekünk mind a két vesében van/volt egyforma méretű. Kisfiad lesz? Nekem a második a baba lesz, az első kislány lett, nála nem volt ilyen. Mondtàk is,h. Fiùknàl gyakori és nem kell miatta aggòdni. Ahogy fejlődik a hùgyvezeték akkor szokott keletkezni ez a tágulat a vesèben de 10mm-ig normális vagyis elfogadható.
2011. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a 20. héttől volt mind2 veséjében a fiamnak. 38 hetesen már elmúlt, azóta sincs semmi gond, most 6,5 hónapos. 2 hetente jártam vele Uh-ra, mindig figyelték. Emlékszem, én is sokat aggódtam miatta, de most már így visszagondolva jókat kuncogok rajta, mert nem kellett volna annyit aggódnom. :) Kellemes Ünnepeket, és nyugi, ennek semmi jelentősége!
2011. dec. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. Igen nekem is fiam lesz.:-)
2011. dec. 27. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!