Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy ha már van egy...

Igaz, hogy ha már van egy (kettő, három) gyereke egy nőnek, akkor a tesó mindig picit hamarabb születik meg?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy ha az első baba mondjuk a 38. hétre született, akkor a második általában bent marad-e a 38. hétig? Vagy korábban érkezik?

Mik a tapasztalatok?


2009. máj. 20. 13:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez nem igy van sok esetben!Nekem az első 39.betöltött héten született,a második betöltött 38.héten,ők lányok.A 3.betöltött 40.héten,a 4.pedig a 40.hétbe léptem akkor kivánkozott a világra!

A szülés viszont a 2. és 4. nél nagyon könnyű volt,de erről másnak más a tapasztalata!

2009. máj. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia4nlunk így volt: 1. gyerek:39. hét,2. a 38. héten, 3. a 39.-en, a pici megint a 38.-on. Szerintem egyébként nem igaz, mert ha az első mondjuk valamiért koraszülött volt, nem biztos, hogy a következők is azok lesznek. Annyi valóságalapja azonban lehet, hogy a méh záróizmai a többedik terhesség alatt már nem az "igaziak", gyengébbek lehetnek, így lehet, hoy nem bírják ki a 40. hétig...
2009. máj. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nálam az első 39 hét 5 napra született ő fiú,a második betöltött 40.hétre ő lány,a harmadik még pocakban van,annyi tuti hogy a második sokkal könnyebb szülés volt mint az első de ez sem törvényszerű.
2009. máj. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom - Czeizel Endre könyvében olvastam, hogy, ha túl kicsi a különbség a két testvér között (pár hónap az előző születése és a második fogantatása között), akkor a második gyermek esetében gyakoribb a koraszülés. Ez akkor ragadt meg a fejemben, mikor a Babavilágban Pikali Gerda mutatta be a kisfiait. 10 hónap van a két gyermek között, az egyik 8, a második pedig 7 hónapra született, innen jegyeztem meg
2009. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!