Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Komáromi kismamik! Kihez,...

Adrika kérdése:

Komáromi kismamik! Kihez, hova fogtok járni terhesgondozásra, szülni, HA megszűnik a Selye János Kórház szülészeti osztálya? Győrbe nem mehetünk, mert elutasította a Komárom és környéki kismamikat!

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Szia,bár én Tatán lakom de Szőnyben szeretnék szülni.Úgy tudom hogy 2012 április 30-ig megmarad az osztály,és utána is van rá esély mert szóba került,hogy Tata és vonzáskörzetét is Komáromhoz csatolják.
2011. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Én a fiamat Szőnyben szültem 2009ben,lányomat is ott szerettem volna de Tatabányára utaltak be (sajnos,mert nagyon nem voltam megelégedve a kórházzal),de ugy tudom,hogy Tatabányára akarják irányítani a kismamikat!
2011. dec. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

És kihez jártok?Mennyit fizettek neki?

Sajnos a tatabányairól én is csak rosszat hallottam :(

Nem volna rossz,ha továbbra is lehetne itt szülni(bár én majd csak júliusra várom a babóm)

2011. dec. 30. 09:32
 4/28 anonim ***** válasza:
Második vagyok,nekem nem volt fogadott dokim,mégis 100%osan odafigyeltek rám Szőnyben,mind az orvosokkal,mind a szülésznőkkel,csecsemősökkel meg voltam elégedve! Tatabányán meg se vizsgáltak 5 napig,majd 4 napos ünnep miatt vették a fáradságot megvizsgáltak,és azonnal vittek a műtőbe,ehhez képest Szőnyben volt,hogy éjjel fél12kor is feltettek nst-re hátha mehetünk szülni,mert akkor már vajúdtam egy ideje! És még tudnék mesélni a két kórház különbségeiről!
2011. dec. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Micsodaaaa???

Teljesen kész vagyok,most hallottam én is a hírt,márpedig én Tatabányára nem megyek...Én most tudtam meg nemrég,h terhes vok,de csak Szőnybe mennék,nemár...elvileg augusztusban szülnék,most mi lesz,teljes kétségbeesés.Annyira elegem van ebből a kormányból,ami jó azt mindent elvesz a rosszat meg meghagyja...Ki mit tud? Most mennék a Rokayhoz ... áááá

2011. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Én most vagyok 11 hetes,van már 2 gyermekem,mindkettőt Szőnybe szültem,100%-ig meg voltam elégedve.

Most viszont nálam is hatalmas a kétségbeesés,mi lesz???

Ráadásul a doki,akihez járok(Ördög dr)megy nyugdíjba :(

Tatabányáról én is csak rosszat hallottam,nagyon nem szeretnék ott szülni,akkor inkább Győrt választottam volna,de a védőnőm felvilágosított,hogy az felejtős,mert Győr elutasította a Komárom és környéki kismamákat nagy sajnálatomra!

Tb-n senkit nem is ismerek!

Kedves Utolsó!Komáromi vagy?

2011. dec. 30. 18:25
 7/28 anonim ***** válasza:
Szia! Tatai vagyok...én még nagyon az elején,de én kiskorom óta félek a szüléstől...(nekem az első)úgyhogy gondolhatod én mit érzek most,h ki tudja mi lesz Szőnyben...mit mondanak a dokik? Én jövőhéten hívom a Rokay doktort bejelentkezek,de persze megkérdezem,h mi lesz,mert Tatabányára nem megyek... Teljes kétségbeesés,de valamit majd kitalálunk :) Miért kell elvenni minden jót???
2011. dec. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok. De Tatabányától sem kell azért annyira félni. Én itt szültem idén, és meg voltam elégedve. A csecsemős nővérek között volt 1-2 bunkó, de azokkal meg nem kell foglalkozni.

Nekem mondjuk volt fogadott dokim, de ha nem lett volna, aznap az ügyeletes dokival is nagyon jól jártam volna.

2012. jan. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Kihez jártál/kinél szültél?

Mik a tarifák?

Hol rendel az az orvos?

Igaz,hogy ott nem engedélyezett az apás szülés és nem szokás szülést megindítani(legfőképpen a burokrepesztésre gondolok)?

Miket kell bevinni?

2012. jan. 2. 11:57
 10/28 anonim ***** válasza:

Az én fogadott dokim Dr.Pazár Dániel volt. A terhesgondozásért 7000 Ft-ot kért alkalmanként. De szerintem simán a terhesgondozóba is járhattam volna, mindig szerdánként van. A szülésért 70.000 Ft-ot szokott kapni (ezt ő mondta), így mi is annyit adtunk neki.

Amúgy magánrendelője Tatabányán van, Dózsakertben, az Erdész úton.

Apás szülést engedik, az én férjem is bent volt. A szülésindítással addig várnak, amíg a baba teljesen jól érzi magát odabent. Amúgy ha már legalább 1 héttel túlhordja az anyuka, akkor oxitocint kap, hátha beindul tőle a szülés. Ha nem, akkor még várnak.

Sok mindent adnak bent, de én pl. a kórházi baba ingeket nem adtam a lányomra, mert azok szörnyűek. De az angol pólya (olyan, mint egy hálózsák) nagyon praktikus volt, így én azt adtam rá, saját bodyval.

Ami kell: törölköző a babának. De adnak pelenkát (2-es méret) popsitörlőt, krémet, fürdetőt is.

Ami nekem jól jött, az a digitális hőmérő volt. A kórházi alkoholos, sokáig tart mérni vele, és nehéz lerázni. De már nincs sehol sajna higanyos.

Nekem volt szülésznőm is, ő is nagyon sokat segített, főleg vajúdásnál. De utána is gyakran jött, segített mellre tenni a babát, megmutatta, hogyan jó fejni, hogyan kell masszírozni, hogy minden tej kijöjjön.

2012. jan. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!