Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, akinek nem volt...

Van olyan, akinek nem volt indokolt a programozott császár, viszont császározták? Lefizette a dokit, vagy "szerzett" szakorvosi véleményt, hogy ne simán szüljön?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Miért nem akarsz simán szülni??Inkább ne akarj császárt szerintem...
2009. máj. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én már szültem simán, és azért akarok császárt, mert tudom milyen! Nem volt felemelő, és semmi szép nem volt benne, mint egyesek itt mondják. Meg van rá az okom miért... hidd el.
2009. máj. 21. 11:05
 3/11 anonim ***** válasza:
3%
Szerintem se jó, ha császároznak. A második legnagyobb hasi műtétnek számít, a felépülés is hosszabb, ráadásul a tejed is nehezebben fog beindulni!
2009. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%
A babának is, a te szervezetednek is jobb, ha még megkapja a fájások alatt keletkező hormonokat.
2009. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
35%

Biztos van ilyen, gondolom pénz meg orvos függő. Kell hozzá jó sok pénz meg egy pénzéhes felelőtlen orvos meg egy eszement kismama, már elnézést.

A pénzéhes orvos bármikor megadhatja az eszement kismamának a felmentés szülés alól, valamilyen mondvacsinált okkal, amiről papírt ad.

Egy kedves ismerősöm is erre készül, ő megtalálta a megfelelő dokit, tehát lehetséges. Ő épp az alakját félti, meg a berendezért odalnet...:-SS

2009. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
18%

Nekem sem volt egy "leányálom" az első szülésem! 20 órát vajúdtam, és a végén már úgy kellett szegénykét kihúzni, mert már nem volt elég erőm kitolni.

Ennek ellenére nem választanám magamtól a császárt, mert sokkal rosszabb utána. A szülésnél max 1 napot szenvedsz, a császárnál meg kitudja mennyit, még akkor is ha nem lesznek szövődmények.

Jól gondold meg mielőtt döntesz!!

2009. máj. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Döntöttem!!!!

Ti pedig olyanok írtok, akik még nem is szültek, vagy ha igen, akkor simán, és nem császárral, tehát nem is tudjátok hogy milyen. Én ezt választottam. 5 válaszból 1 volt ami igazán a kérdésemre válaszolt.

2009. máj. 21. 11:51
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Egy ismerősöm így szült. Amikor betöltötte a 12. hetet, kerek-perec megkérdezte a dokit, hogy vállalja-e. Így is úgy is fogadott dokija volt, pár 10eFt-al többet kért. Ő azzal indokolta, hogy annyira fél a természetes szüléstől, hogy biztos, hogy nem fog rendesen tágulni, bent reked a baba, meghalnak mindketten stb.


Elméletileg nem kell "szerezni" szakorvosi véleményt, egyszerűen el kell menni egy pszichológushoz, hogy a rossz élmény miatt rettegsz a természetes úton való szüléstől, ő ki fogja állítani a szakvéleményét, ami alapján megcsinálják. Senkit nem kell lefizetni, csupán az igazat kell mondani.


Tiszteletben tartom a döntésedet, de azért elmesélek egy történetet:

Az egyik barátnőm évekig nem mert még egy babát vállalni, mert annyira rossz élmény volt neki a szülés. Amikor 5 év után újra kisbabát vállaltak, előre szólt a dokinak, hogy mindenképpen érzéstelenítést kér.

Az elsővel majd 20 órát vajúdott, nehezen tágult, már jöttek a tolófájások, de mivel nem volt elég tág, majdnem 2 óráig vissza kellett tartania a babát. A dokija nem ült mellette (miért is tette volna), a 20 óra alatt vagy három szülésznő volt, aki "segített" (idézem: Ne rinyáljon anyuka, feküdjön le, egy gyereket úgy kell megszülni), stb. Szóval indoka lett volna a császárra, de úgy volt vele, hogy az EDA-nak ad egy esélyt.

A második babája 3 óra alatt, gátmetszés nélkül született. Idézem őt: Ha tudom, hogy így is lehet szülni, már egy focicsapatnyi gyerekem lenne.

Én ugyan más okból, de én is EDA-val szültem, nagyon jó fájdalomcsillapító.

2009. máj. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
9%
Ha már el volt döntve,akkor minek kérdezel???Akkor fölösleges volt!Aki fél a szüléstől,ne vállaljon gyereket.Senkinek sem születik fájdalom nélkül a gyereke,meg kell érte szenvedni,mint bármi másért a világon.
2009. máj. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
Szia! Én is ebben a cipőben járok, a kisfiammal 16 órát vajúdtam, aztán az erősebb fájásoknál nagyon lecsökken a pici szívhangja, a dokim azonnali műtétnél döntött! Most 12 hetes terhes vagyok és eszem ágában sincs magamat és a pici babámat ugyanannak a szörnyűségnek kitenni, majdnem az életébe került a szülés! Mivel még nem telik el 2 év a két "szülés" között, jó eséllyel fűzögetem a dokimat az császármetszés mellett. A kisbabának ez a legbiztonságosabb, én meg szívesen vállalom a kockázatot a magam részéről. A hormont (oxy) beadják infúzióban, a dokik nem hülyék, tudják h mire van szüksége egy csecsemőnek. Semmiféle kellemetlenségem nem volt a műtét után, a gátseb is fáj annyira mint a hasi (a többi kismama mondta a szobában), mindent tudtam csinálni amit ők, sőt, az én fiam egy csepp tápszert sem kapott mert olyan ügyesen rákapott a cicire és tejem is volt bőven. Szóval én egyetértek veled, beszélj az orvosoddal őszintén, ha másért nem, egy kis plussz maniért megoldja szerintem:)
2009. máj. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!