Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 300 napnál régebbi a...

Ha 300 napnál régebbi a házassági anyakönyvi kivonat, akkor nem elég azt bevinni, kell mindenképpen apasági nyilatkozat a férjtől?

Figyelt kérdés
Hol lehet ilyet beszerezni? Az önkormányzatnál vagy esetleg kihelyezett ügyfélszolgálatnál is?
2012. jan. 4. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha házasok vagytok, akkor nem kell apasági nyilatkozat.

Adnak ingyen a gyermek születése alkalmából egy házassági anyakönyvit, amit a hivatalnak kell beadni!

2012. jan. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha 300 napnál régebbi a házassági anyakönyvi kivonat, akkor nem apasági kell, hanem egy frissebb házassági anyakönyvi kivonat.

Ugyanott kell beszerezni, ahol az apaságit is intéznéd - AZ Önkormányzatnál, az anyakönyvvezetőnél.

2012. jan. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az anyakönyvvezető, hogy nem kell kérni semmit mivel abban a városban szültem, ahol házasságot kötöttünk. Tehát ő intézi/intézte mind a kettőt, saját magának nem állít ki feleslegesen papírt. De amúgy az anyakönyvvezetőtől kell kérni igazolást(vagy mi is a pontos neve) a fennálló házasságról.
2012. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Már megszünt az a törvény hogy nem lehet régebbi 300 naposnál, beviheted a kórházba az eredetit. De ha ott volt az esküvő is ahol anyakönyvezik a babát, akkor nem is kell.
2012. jan. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már nem kell 300 napnál nem régebbi, én az eredetit vittem be ami 8 éves!

Apasági meg annak kell aki nem házas.

2012. jan. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor az eredetit fogom bevinni.
2012. jan. 5. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!