Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kétgyermekes anyuka...

Bognárné Kovács Niko kérdése:

Egy kétgyermekes anyuka vagyok, van egy 23 hónapos és egy 9hetes gyermekem. Ismét terhes szeretnék lenni ilyen rövid időn belül ez normális?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 16:56
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Beleképzeltem magam a helyedbe és én biztos bevállalnám:)egy kicsit még várnék de tuti hogy akarnám:)
2012. jan. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Normálisnak normális:-)

Csak nekem nem lenne hozzá energiám...

Most van egy 2,5 éves kisfiam és egy 12 hetes kislányom és így is állandóan el vagyok maradva a háztartással. Segítségem nulla. Mondjuk, ha lenne néhány rokon, aki naponta segítene valamit, akkor elgondolkoznék később. De most biztos nem merném bevállalni! Nagyon fárasztó két ilyen picivel...

Minden elismerésem a tiéd, hogy neked ez nem jelentene gondot:-)

2012. jan. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem meg bocs,de hülyeség. Egyikkel sem fogsz tudni igazán törődni,hisz pl. egy egy éves és egy két éves gyerek sokszor még a saját ellátásában is akadályoz,nemhogy még érdemben tudj veluk foglalkozni....és nemhogy 3.......Majd meglátod miről beszélek,ha nagyobb lesz a kicsi. Az enyémek kozott 16 honap van....nincs az a pénz amiért bevállalnék egy harmadikat.
2012. jan. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez mondjuk igaz, hogy a gyerekek rovására megy, ha ilyen kicsi a korkülönbség... még ha van is hozzá energiád, de három felé nem tudsz szakadni...
2012. jan. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, normális, és én teljes mértékben megértem és támogatom is az ötleted!

Igaza van az utolsó két válaszolónak abban, hogy fárasztó a dolog, de szerintem nem megy a gyerekek rovására, ha van kistesójuk, vagyis ha jön a kistesójuk is. Én most várom a harmadik babám, 25 hetes kismama vagyok. Mikor megszületik a törpém, akkor lesz a "nagylányom" 3 éves és 4 hónapos, a kisfiam pedig 2 éves! Ha bírod energiával és van elég türelmed hozzájuk, akkor hajrá! A környezetemben sok nagycsaládos van. Vannak olyanok akik nagy családban nőttek fel és vannak olyanok is, akiknek sok gyerekük van (értsd ez alatt 4-5-6 gyerek). Az idősebb korosztály állítja, hogy nem szenvedett semmiben hiányt és tök jó volt, hogy volt kivel játszani, beszélgetni. A fiatalabbak azt mondják, hogy ha van kis korkülönbséggel testvér, akkor ők jó játszótársak. Ezt én is alá tudom támasztani. Nekem az az időszak volt a legnehezebb, mikor a kisfiam járni tanult. Akkor úgy éreztem szét szakadok, az egyik erre-a a másik arra.

2012. jan. 6. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!