Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony lett az afp-ém....

Alacsony lett az afp-ém. Nagyon elkeseredtem! Másnak is lett rossz afp-je? Téves volt?

Figyelt kérdés
SZerintem túl korán vették le, aznap, mikor betöltöttem a 15 hetet. A 12 hetes kombinált tesztem és UH-om teljesen rendbe volt, múlthéten voltam 4D-és UH-on, ott azt mondták minden rendben... De mégis elkeseredtem, mi van, ha mégis van valami baj, amit eddig nem vettek észre?
2012. jan. 9. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne keseredj el, olyan elavultak ezek az AFP vizsgálatok, a genetikain rendben voltál, és a 4D-n is, ott biztos észrevették volna ha baj van. Most mész majd a 18 hetesre, és meglátod ott is rendben leszel... :)
2012. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne keseredj el!Nekem is alacsony lett, és most még is nap mint nap itt rohangál az 1 éves kismanóm! :) Semmi baja nincs a lányomnak.Továbbküldtek genetikai UH-ra, és ott nem találtak semmit.De legalább mozizhattam megint egy kicsit a pocaklakómat!!! :)
2012. jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1.gyermek: AFP - 0,47 lett, minden más oké, akkor voltam 31 éves, elküldtek a SOTE genetikára, de ott azt mondták, minden oké.


2.gyermek: AFP - 0,55 lett, most vagyok 33 éves, minden más oké, most is küldtek a SOTE genetikára, bár javasoltak magzatvízvételt de végül nem egyeztünk bele. Voltunk egy remek pesti központban, ott alapos UH után mindent rendben találtak.


A lényeg az, hogy az AFP elavult már, bár jelezhet bajt de általában csak egy téves "riasztás".

Első gyermekem makk egészséges kislány, 19 hónapos.

A második még pocaklakó :)


Lehet elküldenek a SOTE genetikára ( hány éves vagy? ), oda menj el de nem lesz semmi gond.

2012. jan. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
24 éves vagyok, második baba lesz. Az elsőnek teljesen rendbe volt az afp-je.
2012. jan. 9. 21:39
 5/11 A kérdező kommentje:
A kombinált tesztnél down kórra és edwardsra 1:50000 jött ki...
2012. jan. 9. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

3.vagyok, fiatal vagy és tökéletes a többi eredményed. Akkor "csak" korán vettek vért AFP-re, sajnálom hogy ezzel felesleges idegeskedést okoztak :(

Semmi baj nem lesz, meglátod.

2012. jan. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én 22 évesen szültem!

Első voltam.

2012. jan. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ja bocs!!második!!! :P
2012. jan. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan, az ország mely részén idegesítik még azzal a kismamákat, hogy önmagában AFP-t néznek?!


[link]


érdemes megnézni az átfedést a még rossznak diagnosztizált és a már jó afp eredmények között... kb. 0,3-tól már bőven van téves riasztás...

2012. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

a betöltött 16. héten kell menni, nem pedig a 15. hétben.

az előző cikk agyon jó :)

2012. jan. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!