Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki 30-35. hét között szült?

Figyelt kérdés
Leírnátok, h hányadik héten, milyen apgarral, súllyal született? Kellett e lélegeztetni, ha igen, meddig, mennyit volt inkubátorban, hány hét után vihettétek haza? Maradt e valami vissza a koraszülésből, kell e járni valahova emiatt?Egyik ismerősöm 30 hetes, nagyon el van keseredve, koraszüléssel ijesztgetik. Szerintem a betöltött 30 hét azért sokat számít, és szerintem az sem biztos, h korababa lesz.

2012. jan. 11. 18:44
 1/7 anonim ***** válasza:

35. héten született a fiam

Hajnalban kezdett szivárogni a víz, este 6 után lett meg császárral. 10/10-es apgarja volt, 2600 gramm és 53 centis volt. Nem kellett lélegeztetni, inkubátorba is csak egy kis időre tették be, hogy melegedjen. Nem került koraszülött osztályra, semmi probléma nem volt a hamarabb érkezéséből. 6. napon engedtek haza. Szopizni is szépen elkezdett a 3. napon (és másfél éves koráig folytatta is).

Talán annyi maradt meg a koraszülésből, hogy mindig is kicsit kisebb volt mint az időre született kortársai, és egy kicsit később kezdett el néhány dolgot csinálni (de még így is időben)

2012. jan. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ismerős kisfia: 33. héten anyuka trombózisa és toxémiája miatt beindult a szülés. A baba nem sírt fel, középsúlyos oxigénhiányos állapotba került, újra kellett éleszteni. 3 napig hűtötték, morfiumot kapott, stb., és összesen másfél hónapot volt kórházban. Epilepsziás lett, más rendellenességet nem találtak még nála. 2,20 kg-val született.


Másik ismerős kislánya: ő is a 33. héten született, elfojt a magzatvíz, beindult spontán a szülés, pedig előtte teljesen problémamentes volt a terhessége. 1.600 g-os lett a baba, 2 hétig voltak kórházban, ebből 3 nap inkubátorban. Szervi károsodása nem volt. Apgart nem tudom. Súlyban kisebb, mint a kortársai, de amúgy mindenben nagyon ügyes, mozgásban is előrébb jár. Kezdetektől fogva Dévényeztek.


Ha az ismerősödet koraszüléssel "ijesztgetik" ???, bár ezt nem is értem, akkor feltétlenül kapjon tüdőérlelő injekciót, mert 34. hét előtti születésnél a babák tüdeje még fejletlen. Én is 36. héten szültem, de kaptam tüdőérlelőt kb. 28. héten, és teljesen egészségesek a gyerekeim (8/9-es ill. 9/10-es apgar, császárral születtek).

2012. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Miért ijesztgetik koraszülésse? Nekem is mondták sokan, még doki is, mert ikreket vártam, az első terhességemnél is 11 nappal előbb jött a lányom, az ikreknél még hamarabb nyíltam, meg ugye itt volt az akkor másfél év körüli lányom akit el kellett látni. Legyen nagyon pozitív az ismerősöd, én mondtam mindenkinek hogy nem lesz semmi baj, hordom őket addig amíg elég érettek nem lesznek. 35+5 hétre szültem spontán, természetesn úton két kisfiút 2,5 és 2 kg-mal, második a kisebb farosan jött. Semmi gond nem volt és nincs is, mutatóban kaptak oxigént, mert korosztályra kerültek ugye, bár csak a kisebb súlya miatt volt az is. 3 napig voltak inkubátorban (egyben voltak ketten:-) )csak addig amíg én nem lehettem velük. (olyan kórházban szültem, ahol nincs koraosztály, őket elvitték más városba ahol van, én meg csak 3 nap után mehettem utánuk :-(. 11 naposan hozhattuk haza őket.

Szóval 13án lesznek 17 hósak, szaladnak, beszélgetnek már jópár szót, mindent megértenek, édes, mókás, bújós, jóevő kiskrapekok lettek. Nem jártunk fejlesztőbe sehova, nem kellett, én elvittem őket magánba hogy kell e gyógytorna vagy hasonló, de nem találtak semmit ami miatt kellett volna. Kicsi később kezdtek egyedül járni, mint a lányom, majdnem 15 hósan, de van időre született baba, aki ugyanígy akkor indul el, úgyhogy belefér ez is simán a normálisba.

Nyugtasd meg az ismerősödet és csak pozitívan!

2012. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Örülök, h a babák jól vannak, további jó egészséget mindenkinek.

Ismerősöm méhszája 30 hetesen 2111, ha jól emlékszem, ezt mondta. Nem tudom kapott e tüdőérlelőt, de biztos igen, mert korházban is voltak.

2012. jan. 11. 22:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Simán túl is hordhatja, én is egy ujjnyira nyitva voltam a 18. héttől és túlhordtam. :)) Nyugtasd meg, hogy nincs nagy baj! csak pihizzen! :)
2012. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az ikres vagyok. Eleve 3100ről kezdtem. 29 héten 2100 volt, de jóindulattal, 32 hetesen 2110 szintén jóindulattal, vagyis már a belső méhszámjam is puha volt. Akkor ár pedig kb 4 kg nyumta a méhszájam. Még azzal is paráztattak uh-n hogy kicsik nagyon a babák, 35 hetesen a nagyobbat mondták max 2 kg-nak, 3 nap múlva megszülettek. Pihenjen sokat, és nem lesz baj! Ha csak a méhszáj állapota miatt ijesztgetik, és más baj nincs, akkor nagy esély van még a túlhordásra is, ha sokat pihen!

Minden jót neked és neki is!És persze a picinek is!

2012. jan. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hozzászólésokat, kedvesek vagytok! Én is úgy gondolom, h nincs akkora baj, majd őt is nyugtatom.

Nektek is minden jót!

2012. jan. 12. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!