Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lányok, milyen gyakran küld...

Lányok, milyen gyakran küld el benneteket a nőgyógyász toxoplasma vizsgálatra?

Figyelt kérdés
Nálunk (Szerbia) az is megtörténik, hogy némely orvos nem is küld el egyáltalán, csak ha emlékeztetik. Milyen gyakran érdemes elmenni erre a vizsgálatra?
2012. jan. 11. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%

Én 36 hetes terhes vagyok, és egyetlen egyszer sem voltam toxoplasma vizsgálaton, mert nem is küldtek el. Errefelé (Debrecen környéke) csak külön kérésre végzik el.

Bár elvileg 99 százalék, hogy már átestem rajta, mert falun nőttem fel, azért az udvaron garázdálkodó macskánkat nem fogdosom, és ezzel kb. ki is zártam a lehetséges fertőzési forrásokat. Így én nem kértem ilyen vizsgálatot.

2012. jan. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden trimeszterben egyszer mentem, tehát 3x voltam a terhesség alatt toxoplazma szűrésen. Én kértem a vizsgálatokat, mert különben engem sem figyelmeztettek volna erre.
2012. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2. terhességem,de még soha nem nézték.
2012. jan. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Második vagyok: én is vidéki vagyok, állandóan körülvéve macskákkal már vagy 30 éve, de még nem estem át toxo fertőzésen, úgyhogy én direkt kértem, hogy nézzék meg, biztos, ami biztos.
2012. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Magyarországon 1x mindenképp. Bár nekem mindkét terhességemnél kérni kellett, hogy elvégezzék (ingyenes). Ha kiderül, hogy átestél rajta, akkor többször nem kell menni; ha még nem estél át, akkor trimeszterenként 1x nézik (ha jól tudom). Ha valamelyik vizsgálatnál felmerül a gyanú, hogy fertőződtél a terhesség alatt és a fertőzés fennáll, akkor gyógyszeres kezelést adnak.
2012. jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mivel még én sem estem át rajta (ez első toxoplazma vizsgálatkor kiderült), ezért én is 3szor voltam szűrésen a terhesség alatt, és én kértem, hogy adjanak beutalót hozzá, mert maguktól nem adtak volna.

Nekem is nagyon régóta vannak macskáim, meg amúgy is fogdostam én már mindent :), de még nem estem át rajta.

Ja, és nem csak macskáktól lehet elkapni, hanem nyers hústól, nem jól megmosott gyümölcsöktől stb. is. Úgyhogy én kértem a vizsgálatokat mindig. Végig negatív lett szerencsére.

2012. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én egyszer kértem, mert van cicám, de lebeszéltek, mert régóta megvan, meg benti cica. Viszont nekem azt mondták, hogy fizetős kb 10-15000ft. Szóval ez is érdekes, hogy miért fizetős az egyik és miért nem az a másik helyen.
2012. jan. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van, macskám nincs, vizsgálat se volt.
2012. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nálunk (somogy megye) nézik már az első tanácsadáson, s aki negatív, azt kéthavonta.
2012. jan. 12. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves első, nem a macska terjeszti leginkább a toxoplazmát! Egy macskát sose látott, tizedik emeleten élő nagyvárosi ember is bőven ki van téve a veszélynek, ráadásul neki az az előnye sincs meg, hogy gyerekkorában falun átesett volna rajta...

A toxoplazmát kisállatok ürüléke terjeszti, ami éppúgy rajta lehet egy szál sárgarépán is és hiába hámozod meg, ha előtte nem sikáltad le szappannal-körömkefével, akkor a hámozóval is továbbviszed a répára a fertőzést.

Bármilyen élelmiszer, ami érintkezhetett kisállattal (akár még a földben, amikor volt, mert egy fertőzött vakond elment mellette) továbbíthatja a toxoplazmát, ugyanígy a nyers húsok is.

2012. jan. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!