Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka, kismami,...

Van itt olyan anyuka, kismami, akit rossz afp, vagy rossz lelet miatt a Budapesten a Bajcsy Zs. Kórházba küldtek genetikai UH-ra és tanácsadásra?

Figyelt kérdés
Mit csináltak ott? Csak egy UH-ot? Vagy ki is értékelték és annak függvényében továbbküldtek valahova? Hogy megy ez?
2012. jan. 12. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi az a rossz? En voltam genetikai uh-on ott, normál UH, orrcsontot néznek, es az eredmeny alapjan tanácsadnak. A rossz AFP amúgy nem feltétlen jelent rosszat.
2012. jan. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én voltam ott, a korom miatt kellett. Csinálnak ultrahangot, de előtte kikérdeznek hogy volt-e valamilyen betegség a családban. Arra készülj fel, hogy rengeteget kell várni!
2012. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, az lemaradt hogy ott egyből kiértékelik. Ha úgy látják hogy kell a mintavétel, akkor adnak időpontot és oda kell visszamenni megcsináltatni.

Reméljük nálad erre nem kerül sor, sajnos nekem kellett.

Az úgy történik hogy reggel be kell menni, elfoglalod a szobát ahol kb. öten vagytok. Aztán sorban hínak mindenkit a műtőbe és elvégzik a vizsgálatot. Van akinél a magzatvízből, van akinél a méhlepényből vesznek mintát. Pár perc az egész, utána feküdni kell még 3-4 óra hosszát. Adnak ebédet is, utána haza lehet menni. 1 hétig még nagyon vigyázni kell otthon. Sajnos az eredmény 2-3 hét, az a legszörnyűbb hogy ennyit kell rá várni. Remélem mindenre válaszoltam.

2012. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
az afp-ém 0.76 lett, a bhcg-ém normális, a kombinált teszt kitűnő, 1:50000 és a 12hetes genetikai uh is teljesen jó. Az afp-ét egy héttel előbb vették le... Tudom, hogy nincs nagy gond, és szinte biztos vagyok, hogy nem küldenének tovább sehova... De beutaltak a Bajcsyba! Sajnos mosta a 18 hetes UH-ot kb 1 perc alatt elintézte a doki... Szerintetek elég az, ha elmegyek egy magán ultrahang rendelőbe, ahol alaposan megcsinálják a 18-20 hét között esedékes genetikai UH-ot? Csak mert nincs genetikai tanácsadás, de mindent alaposan megnéznek és írásos szakvéleményt adnak a dokinak.
2012. jan. 13. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!