Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha 2011. szeptemberétől...

Ha 2011. szeptemberétől táppénzen vagyok és február vége, március elején szülök, akkor a Tgyás összegét befolyásolja az, h táppénzen vagyok szeptember óta? Vagy ugyan úgy a fizetésemet veszik majd alapul a Tgyás összegének számításánál?

Figyelt kérdés
2012. jan. 13. 09:59
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

szia!

tudtommal igen!

2012ben szülsz ugye, és mindig az előző évet veszik alapul a tgyés-gyed számolásánál. s ugye a táppénz kevesebb mint a béred, igy azt veszik alapul szeptembertől. kevesebbet kapsz majd igy, mint ha az év végéig dolgoztál volna.

én ezért is maradtam év végéig a melohelyen, február végére vagyok kiirva, s pont emiatt dolgoztam dec.31-ig.

2012. jan. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

az nem jó :(

sajnos nekem mindenképp táppénzen kellett legyek, mert véreztem és görcsöltem sokáig, és most is néha, így elkerülhetetlen volt! De nem gondoltam, hogy a táppénz (kapott) összege is beleszámít! :( Így akkor sokkal kevesebbre számíthatok ezek szerint...

2012. jan. 13. 10:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom a táppénz nem számít bele a gyed számításába.

[link]



A Tgyás számításhoz szükséged lesz az előző éves bérkartonodra.

Kitöltési útmutató

Bér

Írd be az előző éves bruttó kereseted. A bérbe a betegszabadságra kapott ellátást is számítsd bele, de a táppénzt ne add hozzá, mert az nem számít bele.

Napok

Beleszámít:

- szombat, vasárnap

- ünnepnapok

- betegszabadságos napok

Nem számít bele:

- táppénzes napok

2012. jan. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ! :)
2012. jan. 13. 11:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha bele számít jó nagy kitolás velünk szembe akik önhibájukon kívül táppénzre kényszerülnek. Én sem akartam, de nem volt választásom. Azt mondták ha szeretném a babát akkor muszáj. Természetesen AKARTAM! Így bele kellett mennem. Én 2011 július óta vagyok táppénzen. Szóval remélem nem számít bele.
2012. jan. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!