Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósság alatt felfázásra...

Várandósság alatt felfázásra kapott valaki olyan ellenszert, ami nem antibiotikum? Ha igen, mit?

Figyelt kérdés
Olyan érzésem van, mintha fel lennék fázva és a laboreredményem is ezt igazolja. Hétfőn megyek a dokimhoz, gondolom, ad valami gyógyszert, de nem szeretnék antibiotikumot szedni, ha van más lehetőség. Várom a tapasztalatokat. 13 hkm
2012. jan. 13. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
A babára nézve az egyik legkevésbé veszélyes dolog az antibiotikum. Néha muszáj szedni. Még sok módszerről nincsenek feljegyzések, a penicillin származékokról ma már biztosan állíthatók, hogy nem károsak a magzatra.
2012. jan. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Ha tenyleg felfazas, akkor a legjobb az antibiotikum, de ezt a dokid is fogja mondani. Veszelyes kiserletezgetni barmi massal. Ma mar sok antibiotikum szedheto terhesen es nem artalmas. De biztos vagy benne, h felfazas? Nekem sokszor volt, van ilyen erzesem terhesen, megsem voltam, vagyok felfazva. Melyik eredmenyed nem lett jo?
2012. jan. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sokszor volt felfázásom, és az antibiotikumok csak aktuálisan oldották meg a problémát. Kb évente háromszor szenvedtem ettől kb 17 éves koromtól 25 éves koromig. Aztán kipróbáltam a homeopátiás szereket és többet nem jött elő a probléma. És a homeopátiás szereket terhesen is lehet szedni. Viszont ha nem a megfelelő szert a megfelelő hígításban szeded akkor nem fog hatni. Mindenképpen beszélj orvossal, vagy a gyógyszerész is tud segíteni a patikában, de semmiképp sem elég, ha utánanézel a neten.
2012. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya kapszula, sok folyadék. Én 20 hetes voltam, mikor nagyon durva vesemedence és húgyúti gyulladásom volt (bakteriális fertőzés). Az antibiotikum KELL, ha bebizonyosodik a fertőzés, mert ilyen esetben nőhet a vetélés, koraszülés esélye sajnos. Nekem akkor 2 doboz penicillint kellett beszednem, majd utána folytattam a tőzegáfonya kapszulával, és napi 3 liter vízzel. Szerencsére azóta sem volt hasonló gondom.
2012. jan. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az antibiotikum a legjobb, mert a felszálló fertőzés a veszélyes, nem a gyógyszer.
2012. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!