Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhességnél lehet...

8 hetes terhességnél lehet használni hasgörcsre masszírozós infralámpát, vagy az káros a magzatra?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 22:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem semmiképp.
2012. jan. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
:S oké, köszi. pedig olyan kellemes érzés :D
2012. jan. 17. 22:20
 3/12 anonim ***** válasza:

De az se jó ám, ha görcsöl a hasad. Mégis miféle görcs?

Infralámpa tilos egyébként.

2012. jan. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gabszem ***** válasza:
a meleg dolgok nem tesznek jót az első harmadban, mert hasi vérbőséget okoznak és elmehet a baba. pl. forró fűrdő, szauna stb.
2012. jan. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A masszírozás pedig egész terhesség alatt tilos. Mindenféle, még a hát- és lábmasszázs is, nemcsak a has.


De ha nekem 8 hetesen görcsölne a hasam, ezerrel rohannék a kórházba.

2012. jan. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Egyébként még nem biztos, hogy terhes vagyok... 30.-a körül megyek orvoshoz, csak ha esetleg még is az lennék, addig sem akarom ezzel károsítani a babát... Hát egy ideje már görcsölget az alhasam néha, de nem fáj, csak így mintha húzódna:S
2012. jan. 17. 22:30
 7/12 anonim ***** válasza:

Melegítés is és masszírozás is szigorúan tilos.

Ez a kis húzódás, görcsölgetés eléggé terhestünet, legalábbis nekem ilyen volt 10 hétig. Persze én tudtam, hogy terhes vagyok, így figyeltem minden apró jelre.

Szerintem csinálj egy tesztet, az már biztos kimutatja.


Legyen olyan eredménye, amilyet szeretnél. :)

2012. jan. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy még a héten elmegyek orvoshoz.. Nem akarom tovább húzni mostmár:) Azért köszi!
2012. jan. 17. 22:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Azért az túlzás, hogy nem masszíroztathatsz egész terhesség alatt. Oké a hasad közvetlenül ne masszírozd, de idővel a derekadnak, hátadnak, nyakadnak nagyon jót fog tenni egy hozzáértő masszázs. Egészséges terhességnél egyébként nem árthat sem a meleg fürdő, sem egy kis meleg a pocakra, csak nem szabad a hőfokot túlzásba vinni.

Nekem leszakad a hátam és a derekam, így masszíroztatom - a nőgyógyászom javaslatával, aki azt mondta, hogy ez a "tilalom" egy újabb túllihegett butaság.

A hasgörcs lehet egyébként a terhességed egyik velejárója, az első harmadban amúgy is gyakori a menzeszszerű görcsölés.

Ha aggódsz emiatt, vagy elbizonytalanodtál, akkor kérdezz rá a nőgyógyászodnál, ő a legkompetensebb mindannyiónk közül.

2012. jan. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
33 hetes vagyok.
2012. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!