Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell vinni a korházba...

Mit kell vinni a korházba szülésnél? Babaának? Magamnak? Dél-pestiben szülök majd

Figyelt kérdés
2012. jan. 23. 10:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Csak azt írom, ami feltétlenül legyen nálad:

Szülőszoba: Hálóing, zokni, törölköző, szőlőcukor, víz, papucs, telefon, tenna lady (nagy méret), köntös

Gyermekágyra neked: mellszívó, melltartó, melltartó betét hálóingek, köntös, tréning ruha (nekem jól esett nem egyfolytában hálóingbe lenni), étkészlet, szoptatós tea, újság, gyümölcslé

Babának: pelenka, cumisüveg (kelhet), más nemigen (ruhákat adnak neki, ne vigyél sajátot, mert elkeveredhet, de kérdezd meg ők hogyan csinálják), körömvédő kesztyű

Hazamenetel: babahordó, ruhák babának (elég,ha kikészíted otthonra, és a hozzátartozód majd a távozási napon behozza)

2012. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagy méretű bugyi (hájfelfogó nagymama bugyi), ez fontos. Tisztálkodási szerek, iratok (házassági kivonat, személyi, lakcím)
2012. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elég részletesen elmondják.


Neked a szokásos: papucs, fürdőpapucs, pizsama v. szoptatós hálóing, törölköző, tusfürdő, sampon (stb). Alsónemű, WC papír, esetleg papírtörlő.

Tena betét a kezdeti erős vérzésre. Hálós bugyi (gyógyszertári) a tenához.

Pohár (érdemes jó nagy űrméretűt vinni, így reggel több teát ihatsz) kanál, kés, villa, konyharuha.


A babának pelus, popsitörlő, pelenkázó alátét, body, rugdalózó, kis sapka, kesztyű, vagy kis zokni a kezére.


Neked legalább 6 liter ásványvíz (ásványi anyag tartalom ne legyen lehetőleg több 600 mg-nál). Szűrt gyümölcslé (alma, szőlő), ropi, sajtos pogácsa az első napra szülés után.:)


MP3 lejátszó, minimális pénz, könyv, TELEFONTÖLTŐ!!! és telefon.


Most kb ennyi.

2012. jan. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

+ melltartóbetét, esetleg mellszívó és hozzá egy két tároló (cumisüveg)


bimbóvédő, bimbóápoló krém.


Szoptatós tea az első napokban nagyon nem ajánlott.

2012. jan. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Miért nem ajánlott a szoptatós tea? Bocsi erről nem hallottam... Köszi előre a választ. Első válaszoló voltam.
2012. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azért nem ajánlják, mert nem lehet tudni, hogy mennyi tejed lesz, és a túlzott termeléstől begyulladhat/bekeményedhet a melled. Később, otthon már lehet inni.


A legjobb ha kezdet kezdetétől mellre van téve a baba. Ő majd gondoskodik a tejtermelés beindításáról. (3 gyerekünk van)

2012. jan. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Köszi.
2012. jan. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is köszönöm mindenkinek a válaszokat!!!! :-)
2012. jan. 23. 13:13
 9/11 anonim ***** válasza:
vigyél kispárnát,meg hajgumit,meg evőeszközt is.és ajánlatos kicsi piros törölköző lentre törölközni.
2012. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! A babának abban a kórházban nem kell ruha, csak mikor hazaviszed, mert bodyban és angolpólyában vannak, amit a kórház biztosít. Ami kell neki, pelus, popsitörlő. Köldök kezeléshez adnak alkoholt és hintőport. Hajszárítónak sem nagyon örülnek, legalábbis nekem beszóltak, hogy nem fodrásszalonban vagyok. Igaz akkor már 4 napja nem tudtam hajat mosni....

Szoktak lenni szülőszoba látogatások is, a neten rá tudsz keresni, hogy mikor lesz a legközelebbi. Ott konkrét kérdéseket is tudsz feltenni, amire készségesen válaszolnak. Esetleg fel lehet hívni őket és megkérdezni a következő időpontért.

Boldog babavárást és szép szülést neked.

2012. jan. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!