Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas lett a cukrom (7,8)!...

Agleh kérdése:

Magas lett a cukrom (7,8)! Meg kell ismételni a cukorterheléses vizsgálatot- ehetek előtte?

Figyelt kérdés

A dokim azt mondta, hogy reggelizek a vérvétel előtt, mivel az éhgyomri értékek jók lettek.

Tényleg reggelizhetek vagy félre értettem valamit?

Ezek szerint reggelizhetek, majd megiszom a cukros vizet és 2 órával utána vesznek vért.

Hogy van ez?

25 hkm


2012. jan. 27. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem valami félreértés lehet, mert így duplán lenne terhelve a szervezeted (egyszer a reggelivel, egyszer a cukros lötyivel).
2012. jan. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Egyik ismerősöm nem bírta meg inni a cukros lögyit és akkor adtak neki zsemlét meg tejet,de akkor is éh gyomóra vették le neki az első adag vért mivel az a alap!

Nem hiszem,hogy külön a laborba ezért bár ki is ott fog neked maradni.

2012. jan. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

a cukorterhelést mindig éhgyomorra kell végezni!

[link]

2012. jan. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy csak sima vérvétel lesz és nem cukorterheléses?Ezért mondhatta a doki, hogy ehetek előtte?
2012. jan. 27. 12:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Mi van a beutalódra írva, milyen vizsgálatokat kér a doki?
2012. jan. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerdán voltam a laborba, ma hívtam fel az eredmény miatt, így nem láttam az eredményeket. Kedden megyek, azt mondta 6 kor reggelizzek, 7 re menjek kapok kémcsövet és mehetek a vérvételre.

Akkor lehet, hogy csak sima vérvétel?

2012. jan. 27. 12:51
 7/10 A kérdező kommentje:

Akkor azt csinálom, hogy nem eszek semmit, de viszek kaját. Ha megkapom a papírt és azon cukorterhelési vizsgálat van akkor ok, hogy nem ettem semmit, ha nem akkor eszek pár falatot.

Szerintetek?

2012. jan. 27. 12:53
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha magas a cukor, elvileg glükózzal nem terhelhetnek újra, csak tejjelkifli/zsömlével, de mivel ez nem pontosan kalibrált, ezért mondhatta, hogy egyél előtte. Hívd fel, ha kétségeid vannak.
2012. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet, hogy viszel ennivalót, én is így tennék a helyedben :)
2012. jan. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

akkor ez "reggelizős" vérvétel lesz. én is voltam ilyenen. az a lényege, hogy miután elfogyasztottad a reggelit, azután pont 60perccel vegyék le a vért. ugyanúgy reggelizz, mint máskor szoktál, s miután befejezted, onnan nézd a 60percet. ezt azért kérte az orvosod, mert ha így is magas lesz a cukrod, akkor vszínű diéta, viszont ha normálértéked lesz, akkor elég csak jobban odafigyelned.

nekem 2x kellett ilyenre mennem a cukorterhelés után.

2012. jan. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!