Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezmény (vagy...

Családi adókedvezmény (vagy pótlék) már terhesen is? Tényleg hoztak valami új törvényt ezzel kapcsolatban vagy csak a kismamák hantáztak a terhesgondozáson?

Figyelt kérdés
A dokira várva egy beszélgetésből azt csíptem el hogy hoztak valami új törvényt ami szerint már a 12. héttől jár valami.
2012. febr. 3. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Családi adókedvezmény jár, az orvostól kell kérni igazolást, amit a kérelemhez kell csatolni. A magzat fogantatásától eltelt 91 naptól jár már magzat után is.

Mi 2 hete adtuk le.

2012. febr. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen a magzatra is jár adókedvezmény a betöltött 90 nappal a fogantatása után.Rossz hír azonban,hogy jan 30-ig le kellett adni a nyilatkozatot.
2012. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Visszamenőlegesen nem lehet leadni?
2012. febr. 3. 19:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Áh hülyeséget írok, szóval hogy később nem lehet e leadni az igénylést? vagy aki jan.30. után töltötte vagy tölti a 90 napot az elesik tőle?
2012. febr. 3. 19:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármikor lehet kérni, főleg mert nekünk ezt is mondták. Mert ha én nyáron esek teherbe akkor már nem igényelhetem?

Kedves kérdező lehet igényelni bármikor.

2012. febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm :)
2012. febr. 3. 19:25
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Bármikor igényelheted, ha megvan a 91. nap, de érvényesíteni visszamenőleg nem lehet, csak az éves adóbevalláskor tudod elszámolni.


pl. betöltöd a 91. napot márciusban, de csak júniusban nyilatkozol, akkor a munkáltatód nem fog +3 hónapot elszámolni, majd jövőre, adóbevallásnál.

2012. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az utolsó írta, ha márciustól jár, de csak májsuban kéred, akkor júniustól fogod kapni, a kimaradt hónapokra meg majd a következő évben a bevallásnál kérheted.


Arra a hónapra is jár, amelyikben betölti a 91 napot (ha pl. január 15-én 91 napos, akkor egész januárra jár)

2012. febr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!