Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak az RH- vércsoportú...

Csak az RH- vércsoportú anyáknál áll fent az ellenanyag-termelés veszélye, vagy fordítva is?

Figyelt kérdés

Én B RH+ vagyok, párom A RH- vércsoportú.

Eddig semmi gond nincs a babával, szépen fejlődik. De a kezmbe akadt egy cikk, amiben arról volt szó, hogy ha RH- az anya, a gyerek netán RH+, akkor jó esetben első babánál ninc komplikáció, de a másodiknál már lesz, ha ő is +.

Ez most kicsit megijjesztett, s utánaolvastam.

De sehol nem találtam azt, mi van, ha az anya +, s agyerek -. Vagy az nem is lehet?


2009. jún. 2. 00:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak Rh negatív anya, és Rh pozitív gyermek esetén van ilyen:) Akkor is általában csak a második gyermeknél.

Ne aggódj!

2009. jún. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Valóban úgy van, ahogy az előző válaszadó írta!


Érdekességként említeném meg, hogy nemcsak az RH rendszert érintő ellenanyag termelődés alakulhat ki a terhesség alatt.

Én O+ vagyok, a férjem A+ és a múlt héten kaptam kézhez a pozitív ellenanyagszűrés eredményemet. (39 hetes vagyok)

Ezért nézik minden terhesnél az ellenanyagot is, függetlenül a vércsoporttól, RH rendszertől.

2009. jún. 2. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!