Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22hkm, jobb oldali bordaív...

22hkm, jobb oldali bordaív fájdalom? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 hetes angliai kismami vagyok és már 5 napja nagyon éles, szúró fájdalmat érzek a jobb oldali bordaív alatt ( a mellem alatt a gyomorszáj felé) (állandó a fájdalom, ha megnyomom akkor nagyon fáj).

Ma voltam dokinál, azt mondta LEHET az epém az.

Írt fel antibiotikumot, ha pénteken is fáj irány a kórház.


A kérdésem az lenne, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben? Mitől lehet? Mi vár rám?

A válaszokat előre is köszönöm!


2012. febr. 8. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyomhatja a baba is a bordádat, de lehet akár HELLP-szindróma is. [link]

Nem akarlak ijesztgeti, de érdemes komolyan venni.

2012. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Olvastam erről.. :( remélem nem HELLP.. mindenesetre nincsen fehérje a vizeletben és a vérnyomásom is rendben van.

A baba ilyenkor már "felérne" egészen addig?

2012. febr. 8. 20:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem az epém okozott ilyet. Meg még durvábbat is, alig tudtam levegőt venni. Sajnos görcsoldón meg diétán kívül sok mindent nem tudsz tenni. Az antibiotikumot nem is értem...
2012. febr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 agleh ***** válasza:

Szia!Nekem a bal oldali bordaív alatt fájt nagyon, egészen a 14.héttől kb. 16- 18. hétig.

Az orvos azt mondta diétázzak, kicsit furcsállottam is a dolgot, a védőnőt is megkérdeztem ő szerinte a bordaközi izmok nyúlnak, feszülnek, ami teljesen természetes. Utóbbinak adok igazat, mivel viszonylag elég hamar kiemelkedett a medencéből a pocim ezért volt ez a korai fájás.

Minden jót!

27 hkm

2012. febr. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Babi0906 ***** válasza:
Szia. Nekem a 12-16 hét között volt és még mostanában is vannak napok, hogy előfordul. Én, ha nyomom nem fáj, de amúgy elég kellemetlen és nem jó érzés. Eddig mindig elmúlt magától. Én is elolvastam a lehetséges problémákat, de szerintem, csak valami nyúlik vagy nyomódik és rossz helyen :)25+3 hkm
2012. febr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azóta bementem a kórházba, hogy kivizsgáljanak.

Vettek le vért, az rendben volt, majd 2 hét múlva lesz ultrahang hogy ellenőrizzék nem epekő-e.

A fájdalom már egy hete tart :( az antibiotikumot pedig már nem kell szednem.

2012. febr. 10. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!