Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet visszalépni az...

Hogy lehet visszalépni az örökbe-adástól?

Figyelt kérdés

Húgom 16 éves és teherbe esett. Sajnos nekem nem szólt erről, külföldön élek a családommal, ritkán járunk haza... most keresett csak meg. Elmondta, hogy a szüleimmel úgy döntöttek, hogy örökbe adja a babát, valamilyen szervezet segítségével találtak is szülőket, akikkel találkozott is. Most azért keresett meg engem, mert közeleg a szülés ideje és meggondolta magát. Nevelni szeretné a babáját, de nem tudja megoldani és retteg, hogy mit szólnak a szüleink, valamint az örökbefogadó szülők, akik ugye várják a kicsit. A férjemmel úgy döntöttünk felajánljuk neki, hogy költözzön hozzánk a kicsivel, járjon itt iskolába, mi meg neveljük a babát az ő részvételével és majd, ha felnő a feladathoz és önálló nagylány lesz elköltöznek. Nekünk is van 4 gyerkőcünk, a legkisebb 5 hónapos, szóval ahol van hely 4-nek, nem vész el az ötödik sem talán. A kérdés az, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Vissza lehet lépni? Le lehet állítani az örökbefogadási folyamatot? Ha igen, hogyan? Etikus ez az örökbefogadó szülőkkel szemben?

Minden választ köszönünk


2012. febr. 9. 17:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
94%
Könnybe lábadt a szemem.Szuper jó fej vagy.A húgod örülhet,hogy ilyen nővére van.Az lesz a legjobb a babának,ha a saját családjában él.
2012. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, lehetséges, hogy kell szülői beleegyezés, de nem hiszem, hogy ez gond lenne, anyáék is azt szeretnék természetesen, hogy mindenkinek a legjobb legyen, szóval remélem, hogy meggyőzhetőek lesznek majd ebben a kérdésben...

Köszönöm a sok dicséretet, de igazából nem hiszem, hogy engem illet, hiszen a testvéréért bárki megtenné ezt, a férjemtől viszont nem lehetne ezt elvárni, ő mégis teljes mértékig támogató és már szervezgeti össze a gyerkőcöket, hogy felszabaduljon egy szoba :)

Az örökbefogadó szülőkkel szemben van nagyon rossz érzésem viszont, sajnálom, hogy nem beszélték ezt meg velünk a húgomék rögtön az elején...

2012. febr. 9. 19:25
 13/13 anonim ***** válasza:
93%

Szia ezt a linket találtam nektek, azt írja hogy csak a szülés után mondhat le a babáról. Tehát, csak szólni kell még most, hogy hogy döntöttetek.

[link]

Elgondolkodtam a helyzeteteken, biztos, hogy ugyan ezt tenném, ha a hugommal ezt történne. :)

2012. febr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!