Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A táppénzt a bruttó jövedelemb...

A táppénzt a bruttó jövedelemböl számolják ki. És abból vonnak le egyébb járulkot pl nyugdij? Hogyan lehet kiszámitani mennyit kapok kézhez? 23 hetes kismamma

Figyelt kérdés
2008. ápr. 6. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

én úgy tudom a táppénz a nettó fizetés 70%-a.és akkor ebből már nem vonnak semmit.

boldog babavárást

2008. ápr. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia!a netto 70%-a ez tuti,ebből nem vonnak már le,de az adóbevallásba beletartozik.
2008. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia. A táppénzt az előző év(2007) bruttó átlagából számolják(ha jutalék rendszer is van,az is beleszámít). Majd a szülést követően a gyedet is az előző év bruttó átlagából számolják, ami közel annyi lesz mint a táppénz. A bruttó átlagodnak vedd a 70%át és annak még egyszer a 70%-át, kb ennyit kapsz kézhez. (Azért ne a nettóból számolj 70%-ot, mert nem ugyanannyit vonnak le táppénznél.) Pl.ha 150.000,- a bruttó átlagod, akkor annak a 70%-a: 105.000,- és annak a 70%-a: 73.500,-forint. Közel ennyi lesz a táppénz. Remélem tudtam segíteni. Minden jót. Üdv.:24hetes kismama
2008. ápr. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!