Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kell valami papirt benyujtani...

Kell valami papirt benyujtani a munkáltató felé hogy én kismama lettem? Vagy csak elég nekik a táppénzes papir? De arról honnan tudják hogy én kismaama lettem?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 07:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Önmagában a táppénzes papírról nem tudják, kivéve ha a terhesgondozó tart táppénzen. A munkahelyeken általában elég szóban bejelenteni a dolgot, nem szoktak erről semmiféle igazolást kérni, néhány hónap után úgyis egyértelművé válik a helyzet.
2009. jún. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem "kell", hogy tudják. Elég a táppénzes papír, ha abból nem jönnek rá, hogy terhes vagy, mondd meg amikor úgy érzed eljött az idő, hogy beavasd őket. Amíg nem szülsz, addig semmi különös dolog nincs, kivéve, ha olyan munkakörben dolgozol, ami veszélyezteti az állapotodat. Ilyen esetben ha nem tudnak olyan munkakörbe helyezni, ami megfelelő, a doki egyből táppénzre vesz. Meg ugye a szülési szabit lehet kivenni a szülés előtt leghamarabb 4 héttel, de anyagilag nem éri meg, jobb szülésig várni ezzel (persze, ha a munkáltató nem kötelez, hogy kivedd). De külön papír arról, hogy terhes vagy, nem kell.


Boldog babavárást!

2009. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem minél hamarabb mondd meg,hogy kisbabát vársz,mert így védetté válsz,azaz nem rúghatnak ki.És másképp is fognak hozzád viszonyulni.
2009. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. jún. 3. 08:16
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Én meg se merem mondani szóban. Alap,hogy a főnököm lekiabálná a hajam,hogy miért csesztem így ki vele. "Hogy merek teherbe esni?" Már előre rosszul vagyok,ha belegondolok,hogy el kell mondanom.
2009. jún. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell ,én azért biztos ami biztos befaxoltam azt az "ambuláns lapot"amin rögzítve van a terhesség ténye.Igaz,hogy én a nyolcadik hónapig dolgoztam.

Szülés előtt vagy "sima" betegállományban,vagy veszélyeztetett terhesként vagy táppénzen?

2009. jún. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A táppénzes papírodon látszik, mert rá kell a dokinak írnia egy kódot (egy számot), ami azt jelzi, h pocis vagy.

De amúgy én sem vittem semmilyen papírt, bejelentettem a főnökeimnek, megbeszéltük, h innentől kezdve otthon leszek. És azért tudom, h a táppénzes papírról látszik, mert nálunk a munkaügyön pletykás nőcik dolgoznak és kíváncsi voltam h ebből fogják-e tudni.... Hát tudták.

Üdv.: 26 h. pocis

2009. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kód amit ráírnak a 8-as szám.Nekem mindíg ezt írta a doki,amikor más betegséggel voltam tp-n,és most is,hogy babát várok.Sőt a férjem nem lehet terhes,neki is az a kód volt ráírva,pedig influenzája volt!Akkor hogy is van ez?!


23hetes pocis

2009. jún. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A veszélyeztetett terhesség a 9-es kód, nem a 8-as. A 8-as egy általános kód.
2012. okt. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!