Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, akiknek a cukorterhe...

Kismamák, akiknek a cukorterhelése 7,2 körüli. Milyen diétát kell tartanotok?

Figyelt kérdés

2012. febr. 16. 10:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Orvos mondta hogy diétázz? Nekem 7,8volt és nem kellett diétáznom. De ez is olyan dolog hogy ahány "orvos annyi szokás"!
2012. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nekem is azt mondta, hogy 7,8 a határ, amitől szigorút kell tartani, viszont szerinte 7 fölött szükség van szénhidrát csökkentésre.

Egész konkrétan azt mondta, hogy a "felesleges szénhidrátot" kell elhagyni. És reggel illetve este kerüljem a gyorsan felszívódó szénhidrátokat.

Leginkább az a problémám, hogy nem igazán tudom, mihez tartsam magam.


Amit a neten találok, azok mind "számolós diéták".

Na mindegy, majd csak lesz valahogy.

2012. febr. 16. 11:16
 3/11 anonim ***** válasza:
2012. febr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ez valószínűleg rosszabbodni fog, szóval tartsd be a diétát, amit mondott, mert lehet a kontroll után jön a 175 grammos CH diéta.

hány hetes vagy?

2012. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem egyáltalán nem lett rosszabb,pedig nem diétáztam. 2éve szültem,soha nem voltam cukros!
2012. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az előző gyerekemmel 7,1 volt, akkor is ugyanez volt a javaslat, de akkor valahogy teljesen megvontam magamtól mindent, és most szeretném valahogy "ésszerűbben" csinálni.

Persze akarom tartani, csak épp annyira, amennyire szükséges.


Azt mondta, később még csinálunk majd reggelizős terhelést ellenőrzés képen.


Amúgy 27 hetes vagyok, harmadik baba, az elsővel még nem volt semmi...

2012. febr. 16. 11:58
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként az a vicces, hogy mindenkinek leesik az álla, mert kifejezetten sovány vagyok.

Arra is mindenki csak pislog, hogy már 10 kilót híztam, és kérdezik, hogy hová? Mert nem látszik...


Viszont napi 1 tábla csoki simán lecsúszott, sütik, meg sok kakaó, puding, ilyesmi.

Sok édeset sütök a gyerekeimnek is.


Arra gondoltam, hogy ha "csak ezeket" elhagynám, úgy már jó lenne. Mert pl. napi egy bögre tej nagyon jól esne azért...

2012. febr. 16. 12:10
 8/11 anonim ***** válasza:

szerintem is elég, ha ezeket elhagyod, mert még nincs határértéken felül.

csak jelzi, hogy nehezen látod el magad inzulinnal, ezért kevésbé terheld a szervezetedet szénhidráttal, és akkor szerintem oké lesz.

ha viszont nem bírsz ellenállni a leírtaknak, akkor tényleg rosszabbodni fog :S

2012. febr. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ellene bírok. :o)

Csak pl. tejet és gyümölcsöket nem szívesen hagynék el. Meg krumpliból, tésztából is ennék, persze mértékkel.

De az az igazság, hogy mivel kicsi vagyok, már most a gyomromnál a hasam, szóval irtó nagy adagokat nem is tudok már enni, még magamhoz képest sem... :o)


Ja, és én a teát/kávét is nagyon sok cukorral ittam eddig, úgy gondoltam, hogy 2,5 kanál helyet pl. egyet teszek bele.


A dokim és a férjem is határozottan ellenzi a mesterséges édesítőket. (Férjem kémikus, gyakorlatilag megtiltotta :o)

2012. febr. 16. 12:28
 10/11 anonim ***** válasza:

főleg az aszpartám tartalmúak károsak.

gyümiből szőlőt , banánt , és aszaltakat ne egyél.

tésztákat el kéne hagyni, meg a krumlit héjában főzni sütni, ha lehet, egyenlőre szerintem nem is kell több.

2012. febr. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!