Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes terhes vagyok. Az...

5 hetes terhes vagyok. Az elevit mellé lehet kálcium + D vitamin pezsgőtablettát szedni?

Figyelt kérdés
2012. febr. 19. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem ne szedj az Elevit mellé semmit, minden benne van. Maximum a magne-B6, ami ajánlott, mert az izomgörcsöket megelőzi, márpedig ha elkezd nőni a pocid, lehet, hogy lesznek, nyúlnak a szalagok, elég kellemetlen volt, de a Mg segít sokat! Nekem ezt mondta a dokim annó, de Te is inkább kérdezd meg.
2012. febr. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne szedj semmit,csak ahogy már írták,max: Mgb6-ot. Főleg dokid tudta nélkül ne. Én most vasat kell,hogy egyek az Elevit mellé,mert alacsony volt. Ebben van folsav is,így minden másnap kell ennem a bababogyót.
2012. febr. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A kálcium szedése plusszban állítólag nem indokolt, mert rengeteg féle ételben benne van bőven.

Nem hiába nincsen egy db terhesvitaminban sem.

(ha jól tudom :) )

én is kérdeztem ezt, a gyógyszerészem azt mondta, nem érti ezt a mizériát, mert vajban, sajtban, zöldségekben, meg mindenfélében van, szóval nem lesz hiány belőle.

A fogak meg általában a hányástól romlanak el, és nem a kálcium hiánytól.

Ezért szerencsés, aki nem rókázik :S Pl Én :)

2012. febr. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az Elevitben nincs kálcium. Én szedek esténként 2*500grammos Ca tablettát (Béres féle). Két okból:

- mióta szedem nem görcsöl a lábam reggel

- előtte fogmosáskor vérzett az ínyem, most nem.


Amúgy a dokim is tud róla, azt mondta nem okoz gondot. Nyugodtan szedhetem az Elevit mellé.


30 hetes

2012. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
igen, én is szedtem allergiám miatt, de olvasd el a tájékoztatót, mert túladagolás esetén meszesedhet a placenta.....
2012. febr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Mikorra vagy kiírva. Elvileg én szerdán leszek 5 hetes.

2012. febr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek. Egyenlőre akkor nem iszom a calciumot. Október 20-ra vagyok kiírva.
2012. febr. 20. 21:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a védőnő azt mondta hogy kálciumot ne vigyek pluszba a szervezetembe mert bőven elég az, amit megeszek és nem akarjuk hogy előbb csontosodjon a baba mint ahogy...

2012. febr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Látom már döntöttél, de valóban amit az uccsó hsz-ben írnak, az is igaz, mondta a doki, hogy a szülést is megnehezíti, ha túl sok calcium van a szervezetben, becsontosodik a babó feje, és nehezebben tud átjönni a szülőcsatornán...

De amúgy miért akarsz szedni calciumot?

A magnéziumot nyomjad!!!:-)

2012. febr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!