Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt elbocsátható...

Terhesség alatt elbocsátható a kormánytisztviselő?

Figyelt kérdés
2012-ben elbocsátható a kormánytisztviselő kismama? 10 hetes vagyok, a 12. hétig nem szeretném bejelenti a munkahelyemen.
2012. febr. 20. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. febr. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Ja, kivéve a 6 hónap próbaidőt, illetve ha határozott idejű a munkaviszony, akkor a határozott idő lejártakor megszűnik akkor is, ha terhes vagy.
2012. febr. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha hamarabb bocsátanak el mint bejelented, akkor igen.

Amúgy védettséget élvezel. Menj betegácsiba. Úgy még annyira sem rakhatnak ki!

2012. febr. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha hamarabb bocsátanak el mint bejelented, akkor igen. "


Tévedés. A felmondási védelem a vélelmezett fogantatás időpontjától él, visszamenőlegesen.

Felesleges betegállományba menni, ha bírsz dolgozni, jobban megéri.

2012. febr. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Határoztalan idejű kinevezésem van, és már nem vagyok próbaidős, így megnyugtatóak az információk.

2012. febr. 20. 19:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, abban az esetben, ha még nem jelentette be, hogy terhes és közben elbocsájtják. 2012. március 1-jével változott a kjtv. Lényegében már nem él az a visszamenőleges védelem, amit előttem írt valaki és sajnos, h anem jelented be, akkor kirúghatnak.

Ettől függetlenül nekem továbbra is kérdéses, hogy és akkor hogyan kell bejelenteni, hogy állapotos vagyok? Eddig odament valaki a főnökéhez és elmondta, most meg akkor könnyű azzal visszaélnie a munkaadónak, hogy de hát ő nem tudott róla (szó elszáll), szóval a bejelentés módjára nincs ötletem vagy pontos infóm. (Bár a dátumot nézve már éppen bejelenthetted.

Még a munkaadók se nagyon tudják az új jogszabályt, mint ahogy a munkavállalok se.

2012. márc. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó, ezt én sem láttam, de tényleg:(


Valójában elképzelni sem tudom, hogy fogják ezt megvalósítani, kb. annyi esélyük van ezzel a módosítással, mint anno az indoklás nélküli felmondással - csak az első fecske kell, akit így rúgnak ki, és azonnal indulhat a per. Hiszen nem kicsit diszkriminatív, hogy ha nem köztisztviselőként (és társai) dolgozol, akkor nem él a védelem, csak ha szólsz, míg ha mezei munkás vagy, akkor él.


Ne aggódj kérdező, jelentsd be most, és kész. Ne csak a közvetlen főnöködnek szólj, hanem a személyügyesnek is, és a főosztályvezetőnek is (vagy nem tudom nálatok mi van).


Aztán kíváncsian várom, mikor fogják ezt a passzust kivenni a jogszabályból - mert ez biztosan csak idő kérdése.

2012. márc. 9. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb hozzászólásokat!

Nagyon sokat segítettek!

Írásban is bejelentettem a bér és személyügyre, mivel a március 1-től kötelezően kitöltendő terhes-bejelentő nyomtatvány még nem áll rendelkezésre, de akkortól válik hivatalossá, ha kitöltve leadja az ember a nyomtatványt, a hr tájékoztatása szerint.

2012. márc. 27. 12:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!