Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek az Uh alapján el volt...

Akinek az Uh alapján el volt maradva a betöltött héthez képest az egyik adat mindig pl. :2 héttel, annak minden rendben ment a terhesség végéig? A saccolt, és a tényleges súly eltért aztán egymástól?

Figyelt kérdés
Kisfiam AC/pocakkerület/ értéke, 2 héttel kevesebb, mint lennie kellene, viszont a többi értéke meg 1-2 héttel több a betöltött hétnél.Így a saccolt súly is pici, mert az AC értéket is beleszámítják a súlyadatba.Valaki hasonló helyzetben?
2012. febr. 22. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Igen, mi sajna hasonló helyzetben vagyunk. 1 hete voltunk uh-on, és nekünk is az a fránya AC több mint 2 héttel kevesebb, a többi adat pont normális, és a súly is elég kevés, bár ők normálisnak mondják. Nekünk jövő héten kell visszamenni, hogy fejlődik-e a baba rendesen.

REmélem minden rendben lesz. Hány hetes vagy?


Boldog babavárást:35 hetes kismama

2012. febr. 22. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!


De lehet hogy hosszú, vékony. Az én ikerfiaimat is 33 hetesen már 1-2 héttel kisebbre mondták nagyjából azt is az AC miatt. Aztán 35 hetesen is voltam uh-n, akkori adatok alapján nem nőttek semmit a két uh között, vagyis akkor már az AC mintha 3-4 héttel lett volna lemaradva. 3 nappal az uh után születtek, 2 és 2,5 kg voltak, egy hónappal a kiírt előtt. Hát ha kb 80 dkg-1 kg-ot híznak az utolsó hónapban a babák bent, akkor egyátalán nem voltak kicsik az enyémek, és 44 és 46 cm-ek voltak, szóval hosszra is szépek szerintem. Ne aggódj szerintem. Fl mennyi? Az is több mint kéne? Mert az alapján mérik a hosszát. Ha az több, akkor viszont hosszabb, mint "kéne", vagyis vékonyabbnak kell lennie, hogyha átlagos súlyban van. Kicsit zagyva lett, de talán érthető. Én nem aggódnék.

2012. febr. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Még annyit a súlyról, hogy 3 nappal szülés előtt a nagyobb fiam 2 kg-ra becsülték maximum, ....nem hiszem hogy abban a 3 napban szedte fel a fél kg-ot. :-)
2012. febr. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az én fiamat 4 kg-ra becsülték és csak 3,40 lett. A lányomat 2,5 kg-ra becsülték ő pedig 2,80 lett, mindkét gyermekemet a 39. héten szültem.
2012. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

34.hétben vagyok, és a többi adat, beleértve az Fl-t is 2 héttel több, mint lennie kellene.

Remélem csak csupán elmérésről van szó, vagy tényleg hosszú baba lesz!

Mi is jövő héten megyünk UH-ra pénteken.

Remélem minden rendben lesz, amjd írok!

2012. febr. 22. 09:29
 6/12 anonim ***** válasza:

1. csemete: kb. a félidőtől 4 héttel volt lemaradva a "nagykönyvi" adatokhoz képest, 46 cm 2750 g, 38. héten született

2. csemete: csak két héttel volt kisebb, 46 cm 3050 g (pár nappal korábban uh-n 3100g-ra saccolták), 38. héten született

3. csemete: 34. héten járok vele, ő olvasta a nagykönyvi adatokat, akkora, amekkorának lennie "kell" :)

2012. febr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk az AC nem egyszer 4 héttel mutatott kisebbet az "elvártnál", de 2 héttel minimum, minden Uh-nál. A csontjai viszont teljesen átlagos hosszúságuak voltak, a combja még hosszabb is nem egyszer 1-2 héttel.

39. héten az UH-n egy új doki 2100 g-nak nézte, akkor már a fejét, combját, mindenét kisebbnek látták, totál pánik, aztán megnézte egy másik, aki meg 3 kg körülinek, normál méretekkel.

3300 g lett...

Azontúl, hogy az utolsó hét totál pánik volt, más hozadéka nem volt az UH-knak.

Úgyhogy nagyon nem mindegy ki nézi, mennyire ért hozzá. A pocakméret meg különösen csalóka, ha éppen pisilt előtte kisebb, mintha tele lenne magzatvízzel, függ attól milyen pózban van a picúr, stb...

Én sem tudtam nem parázni ezen, mivel első baba, húst hússal és sajttal ettem, hogy hízlaljam :), de tényleg ne aggódj ezen! Hányadik hétben vagy?

2012. febr. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanez volt a helyzet nálunk is. A 30. héttől kezdve mindig 2 héttel kisebbnek mérték a Babámat, a 35. heti ultrahangon pedig a doki közölte, sőt, leírta, hogy "a törzs fejlettsége kifejezetten ELMARADOTT, 10 percentilis körüli".Gondolhatod, milyen érzés volt, én is pánikba estem. Aztán a gyerekorvosunk nyugodtan közölte, hogy "hát sovány lesz" :-)

Így is lett. 3 nap túlhordás után 3160 grammal született (az uh-n 2800-3000 grammra saccolták)a Fiam, 56 centivel, így valóban sovány volt, és a kis hasa most is olyan kis karcsú. De ma már tudom, hogy ezen kár volt aggódni.

Te se aggódj, minden rendben van :-)

Boldog Babavárást a továbbiakra!

2012. febr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekünk is volt ilyen. végig ez volt vagy most van ez? ha most,akkor elküldenek majd IUGR-vizsgálatra. az azt viszgálja,"visszafelé" fejlődik-e a pici. ne aggódj,biztos nincs baj. mi is voltunk ilyen helyzetben, végül 3300grammal makkegészségesen született a fiam. nyugi! ha bajt érez a doki,elküld kivizsgálásra!
2012. febr. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

és még 1: ne nézegess adatokat,statisztikákat,mert bekattansz!!! bizd ezt a dokidra!!


sok boldogságot!


3 babás mami

2012. febr. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!