Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha végig farfekvéses a baba,...

Ha végig farfekvéses a baba, akkor is magától beindulnak a fájások? A folyamat ugyanaz?

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem farfekvéses babám volt végig,programozott császárral született ügyeleten emiatt.

Azt mondta anno az orvosom a 38.héten hogyha a megindulna a babám és főleg ha a magzatvíz elfolyik akkor azonnal vízszintesbe kell feküdni és mentőt hívni mert az "előreeső köldökzsinór" miatt a babával rossz is történhet!Mivel nincs beékelődve a feje a babának hanem a popsi van ott,így a köldökzsinór kicsúszhat a magzatvízzel együtt...!Remélem tudtam segíteni.

Egyébként ha első baba és faros akkor 90%-ban császároznak!

2012. febr. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam ugyanaz volt, annyi, hogy nem szállt le a hasam, de lehet, hogy ez sem attól volt. Megindultak a fájások, hagytak kicsit vajúdni, majd császár lett, de ezt tudtam előre, mert 3,5 kiló feletti volt a becsült súlya (3960-al született). Nálunk Fehérváron 3,5 kiló alatti becsült súllyal megszülheted a faros babát.
2012. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősömnek volt faros a babája, már meg is volt a programozott császár időpontja emiatt, de a baba előbb megindult és olyan gyorsan jött, hogy mire beértek a kórházba, már nem volt mód császárra, mivel a baba már annyira a célegyenesben volt. Végül ő megszülte a kisfiút természetesen, szerencsére komplikáció nélkül. Úgyhogy igen, megindulhat a szülés ugyanúgy, de persze a veszélyei nagyobbak.

Anyósom is farosan szülte a férjemet, nálunk viszont voltak gondok, mert lábtartással jött a párom és ez nem túl szerencsés, meg el is akadt, anyósom eléggé tönkrement odalent. De neki is spontán megindult a szülés.

Nekem sokáig faros volt a babám, a doki azt mondta, hogy ilyen esetben ő császározni fog, de végül lányom a 35. héten úgy döntött befordul. A sors fintora, hogy nekem meg nem indult el magától a szülés, indítani kellett és végül komplikáció miatt császár lett.

2012. febr. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!
2012. febr. 22. 14:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem beforditottak -mivel sok volt a magzatvizem, konnyen ment, s meginditottak a szulest, ugyhogy fejjel jott ki.
2016. febr. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!