Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mondta a dokim pihenjek...

Mondta a dokim pihenjek sokat, de kell a mozgás is, ez mit jelent? Mennyire kell komolyan vennem?

Figyelt kérdés

25. hétbe lépek.Most kaptam új gyszereket ,sokat feszül a hasam,vannak méhösszehúzódásaim is, de sokat feszülget,sőt most azt vettem észre,amint csinálnék valamit,befeszül.Panangint és magnézium citrit írt a doki, a sima magne b6 helyett.Idő kell neki,amíg átáll,és segíteni fog vagy ez így marad? 2 napja szedem ezeket.

Mondta a dokim pihenjek sokat, de kell a mozgás is,ez mit jelent?

Naponta órákat feküdjek,vagy hogy legyen? Ti mit csináltok? Nem dolgozom már,szval megtehetem hogy feküdjek, de nem akarok ellustulni sem,családi házban mindig van tenni való.Emelni nem emelek nehezet, de tényleg sokat kellene feküdnöm is,vagy majd segít a gyszer? Köszi mindenkinek a választ,boldog babavárást mindenkinek!


2008. ápr. 9. 19:14
 1/4 anonim ***** válasza:
A pocim nekem is feszült a 6.hónaptól,nálam ez így is maradt szülésig,de nem jött hamarabb a baba .Sétálgass,legyél szabadlevegőn én hintaszékben ringatóztam,jót tezs a babának is,viszont ne eröltesd magad,ha fáradt vagy pihenj,különben mindent csinálhatsz legfeljebb lasabban.Minden jót!
2008. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Én is pont így voltam (vagyok).A 25. héttől feszült egyre gyakrabban,mintha egy követ cipelnék.Mozogni is nehéz vele,meg a szervezetem is egyfolytában jelezte,hogy pihenjek.Szintén amint felkeltem max pár perc után keményedtem.Ha elmentem otthonról 1-2 óra múlva már minden bajom volt,nem bírtam fent lenni,pedig közben sokat ültem.Eleinte azt hittem ez normális,de aztán elmentem dokihoz.Nekem nospát írt fel 3*2 naponta,mert az megszünteti a görcsöket.Nem fájdalmas görcseim voltak (vannak),csak összehúzódások.2-3 hét alatt viszont amíg nem szedtem és nem feküdtem eleget (sokat pihentem) kinyílt a külső méhszájam.Most 1 hét fekvés aztán kontrol.Így én azt tanácsolom,ha teheted és bírod,inkáb feküdj többet.Csak annyit mozogj amennyi jól esik,majd ha érzed,hogy keményedsz feküdj le újra,mielött még neked is kinyílna a méhszájad.A szervezetünk úgyis jelzi mi a jó,csak én nem hallgattam rá teljesen.Úgy voltam vele,hogy nem esett jól a munka,de azért megcsináltam (bár lassabban).Nem kellett volna.Ha keményedsz pihenj rögtön,az a biztos.Ez nem kényesség,üzenet a szervezettől!A munka meg a sétálás meg megvár.Nehéz pihenni miközben tudod,hogy meg kellene csinálni ezt is azt is,de megéri!

Üdv:28 hetes kismami

2008. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek,akkor tényleg nem árt komolyan venni,pedig olyan nehéz 5 percet nem tudok nyugton maradni, de a babám érdekében muszáj lesz.
2008. ápr. 10. 08:40
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok 20 hetes korom óta kemény a hasam, ha mozgok. Szedek magnéziumot, de nem használ. (a kórházban kaptam infúziót, akkor 3 napig nem fájt, bár feküdtem is) Szóval én itthon vagyok, ellátom a háztartást, mosogatok, takarítok, főzök, boltba megyek, de ezen kívül sokat ülök a kanapén laptoppal az ölemben , tévézek, olvasok. Most 32 hetesen eljött az idő, hogy néha le is dőlök, mert fáradt vagyok.

A tabi nem biztos, hogy használni fog, nekem sem használ, hiába szedem. Oda kell figyelni, mert neked sem, babának sem jó, ha kemény a hasad.

Amit kell csináld meg, de kapálni ne állj neki! Pihenj, nézz tévét, aludj, ovlass. ha mozogsz, óvatosan,lassan, ha kemény a hasad, simogasd meg, lassíts, pihenj!

2008. ápr. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!