Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összefügg a mozgás és a...

Összefügg a mozgás és a szülés? Többi lent!

Figyelt kérdés
Kérdésem az lenne, hogy ha kevesebbet mozgok, mint az első terhességem alatt, mert nem dolgozom, és csak itthon vagyok, ellátom a háztartást, megfőzök, stb.. akkor nehezebb lesz a szülésem is? Tapasztalatok? Elsővel 7 órát vajúdtam!
2012. febr. 29. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
semmi köze a mozgásnak a szüléshez. elvileg a 2. baba hamarabb megszületik,de ki tudja..
2012. febr. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jajj de jó, köszönöm!!
2012. febr. 29. 11:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tapasztalt a kérdésben, de már sok helyen azt olvastam, hogy akik mozognak (tornára gondolok) a terhesség során, könnyebben szülnek.
2012. febr. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én hármat szültem már, az elsővel dogloztam, de ülőmunka volt- a többivel itthon voltam, háztartás, és a nagy ill.nagyok ellátása sokkal nagyobb feladat és fárasztóbb volt!

az első szülésem sem volt nehéz, a második nagyon könnyű volt, és alig fájt, a harmadik egy picit volt hosszabb mint a második és szintén kevés fájdalommal járt. A harmadik csak azért volt hosszabb picit mint a második, mert neki a fejecskéje nem volt olyan nagyon jól beilleszkedve, és emiatt húzodott kicsit a vajúdás.

De: 1. szülés 3.5óra, 2. szülés: 50perc 3.szülés 1.5óra.

Szóval ne aggódj- könnyebb és gyorsabb lesz a második szülésed, mint az első!!

2012. febr. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Gratula a gyerekekhez!

Én most várom az elsőt és nagyon kiegeznék egy 3,5 órás vajudással. Nagyon szerencsés vagy! Egy 37+5 hetes kismami.

2012. febr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3,5 óra vajúdás..álom lenne a 7 órás után..az 50 percesről meg ne is beszéljünk. Habár valaki azt mondta, hogy ilyenkor annyira egybefüggőek a fájások, hogy nincs idő piheni! Igaz ez?
2012. febr. 29. 15:28
 7/7 anonim ***** válasza:

3gyerekes vagyok,

hát én erre is rácáfolnék, nekem nagyon kevés fájdalommal járt mind a 2. mind a 3. szülés. :) Viszont ami igaz volt, az az, hogy az 50perces szülés (úgy étsétek, hogy kb 3ujjyni méhszájig nem is nagyon volt fájásom, csak szurkált a hasam, ekkor repesztettek burkot, és onnantól 50perc volt, 3. babánál meg másfél óra amig megszülettek)szóval ezek a gyors szülések után viszont érdekes volt, hogy tolókocsiban toltak ki a 2órás pihi után, mert nem bírtam lábraállni, és még vagy fél napig csak feküdtem. Állítólag olyan hirtelen stressz volt ez a szervezetemnek, hogy ezért így kimerültem. ELég hihetetlenül hangzik, hogy egy 50perces szülést egy napig kellett kipihennem... de így volt. Ekkor egyébként csak gyenge voltam, mint a harmat, de kb 24 óra után már kutya bajom sem volt. :)

(közben meg feküdt velem egy csajszi, aki 40 órás vajudás és szülés után + a 2órás pihi után felpattant, és ott rohangált, tologatta a babáját, semmi gyengeség nem mutatkozott rajta :))

Könnyű szülést nektek!! :)

2012. febr. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!