Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 hónapos kismama vagyok...

3 hónapos kismama vagyok táplálkozás? Zsíros ételekről mikor modjak le? Sós ételek stb. aki akar erről írni írjon szívesen elolvasnám!

Figyelt kérdés
2012. febr. 29. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért akarsz bármiről is lemondani,ha minden rendben?
2012. febr. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell lemondanod semmiről, csak mértéket tartani, az a fontos. Lehet, hogy hetek múlva kívánod majd a zsíros ételeket. Én pl. a sült szalonna zsírjáért őrültem meg. A férjem már unta, hogy heti 2x a kertben szalonnasütő party volt.

Vannak tiltó listás dolgok, pl. nyers ételek, de ezeken kívül egyél bármit, ami jól esik.

2012. febr. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
GYakorlatilag mindent ehetsz ugyanúgy, mint a terhesség elött, söt az a jó, ha nem mondasz le semmiröl, mert minél változatosabban táplálkozol, annál egészségesebb lesz a baba. Kivétel a nyers húsfélék.
2012. febr. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat oké megértettem... :)
2012. febr. 29. 13:26
 5/9 anonim ***** válasza:
A kismamik gyakran vizesednek fel a terhesség közepe-vége felé, bedagad a láb stb. Na, ekkor jön a sómentes diéta, mert a só köti meg a vizet. Rám épp ma mondta ki az orvosom a végső ítéletet. Elég nehéz lesz betartani, imádom a sósat.
2012. febr. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálam akkor mit fognak megvonni?

18 hetes vagyok és kezd a lábam vizesedni kicsit,de én szinte sótlanul eszek mindent.

2012. febr. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már most lemondtam a sóról, pedig élek-halok érte. Én is 3 hónapos vagyok, és nagyon kerülöm a sót, nem akarom, hogy a későbbiekben problémáim legyenek emiatt (vizesedés). Amúgy mindent lehet mértékkel, ami jól esik szokták mondani. Persze vagy egy két kivétel pl nyers hús, nyers tojás
2012. febr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fontos a bő fehérje bevitel, hiszen a baba ebből fejlődik, és nő :)

A zsír maradjon ugyan annyi, hiszen az is alapszükséglet. Ha nem vagy duci, vagy hízékony, semmi gond nincs vele.

Oda kell figyelni a vitamin bevitelre is, lehetőleg nem tablettából, hanem gyümölcsből, zöldségekből (lehetőleg nyersen, mert a konyhatechnikákkal lebomlik a vitaminok nagy része), ezek segítik a lelassult emésztést is, megelőzik a székrekedést.

Ugyancsak székrekedés miatt fontosak a rostok.

A sós ételeket kezdettől fogva lehet hanyagolni, vagy eleve kevesebbet használni - ez csak a hasznodra válik.

2012. márc. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat nem vagyok duci :) 50 kg vagyok rendben étkezem ahogyan eddig is!
2012. márc. 2. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!