Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akiknek 4,5kg körüli, vagy az...

Akiknek 4,5kg körüli, vagy az feletti súlyú babája született, miért lett ekkora?

Figyelt kérdés
Esetleg anyuka-apuka nagyobb növésű-teltebb? Vagy valami különleges vitamin,étrend hatására? Csak kíváncsi volnék. Olvasgattam itt 4600-4700g-os babákról. Ez óriási! Hogy születhettek ilyen szép nagy súllyal? Az enyémek 3650g és 3800g-os súlyúak voltak,de én még ezt is nagynak találtam. 155 cm vagyok és 61 kilóval mentem szülni mindkétszer. Most újra babás vagyok,nem tudom mekkora lesz. 17hkm.

2012. márc. 1. 11:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lett nagy, de mindhárom nagy lett (4 és 4,5 kg között).

A cukrom nem volt kórosan magas, én kimondottan alacsony vagyok, nem is híztam velük sokat, és átlag súllyal születtem én is és a férjem is.

A vitaminoktól nem lesz nagy a közhiedelemmel ellentétben mert akivel naponta szedtem az lett a legkisebb, akivel csak az első trimeszterben az lett a legnagyobb.

2012. márc. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Majdnem 4kilós volt a babám,és 57 cm. Én 3kilóval született, a baba apja 4kilóval. Én nem szedtem vitamint,nem voltam cukorbeteg,teljesen rendben zajlott a terhesség! Második babám,más apától csak 2700gramm lett!
2012. márc. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
fiam 4,25 kg-mal született és 56 cmrel.én 3 kg voltam férjem meg 1,25 kg(koraszülött volt).viszont mindketten magasak vagyunk(én 174 férjem 180).a harmadik trimeszterig szedtem minden nap a vitamint utána már csak 2-3 naponta.hogy miért lett ekkora?passz.
2012. márc. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 krisztivan ***** válasza:
Fiam 4430gr és 61centivel született.Nem vagyunk nagyok(apa,anya)inkább átlag.Viszont én is 4kilóval születtem és apa is 3,6 volt.Nagypapa elég magas mindkét részről és a nagybátyák is 2 méter fölöttiek.Genetika.Ja,és anyukám 156centi.Vitamint csak az első trimeszterben szedtem,és végig mondták hogy nagy gyerekem lesz:-))
2012. márc. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én olvastam egy cikkben jó pár hónapja, talán az nlc-n, hogy sokszor azoknál születik ilyen nagy súlyú baba, akik ugyan nem cukorbetegek, de már régóta ezt "elősegítő" étrenden élnek. Írta az összefüggést orvosi magyarázattal is, de én azt már nem tudom visszaadni.

Még amire emlékszem a cikkből az az, hogy a nagy súlyú babát szült nők későbbi életkorban jóval nagyobb arányban lettek cukorbetegek, mint akik normál súlyú babát szültek.

2012. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az öcsém 4,5 kilóval született. Anyukám nem szedett terhes vitamint, 163 centi és 50 kiló, szerintem ez genetika. Négyen vagyunk testvérek, a legkisebb a bátyám volt 3600 grammal. Én 3800 gramm voltam és született egy 4080 grammos kisfiam (9,5 kilót híztam, 62,5-ről indultam, 165 centi vagyok) és egy 3770 grammos kislányom (vele 8 kilót híztam 67,5 kilóról indultam).

Szóval én nem vagyok se magas, se kövér (bár van egy pár felesleges kiló rajtam), nem is híztam a terhesség alatt sokat, vitamint az elsőnél 6 hónapig, a másodiknál 3 hónapig szedtem, mégis viszonylag nagy babáim lettek.

Ja és a fiam a 4 kilójához csak 51 centi volt, a lányom pedig 49 cm. Én 50 centivel születtem.

2012. márc. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!