Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS Vizesedéssel mit csináljak?

SOS Vizesedéssel mit csináljak?

Figyelt kérdés

Még csak a 30. hétbe léptem és soha nem látott módon feldagadt a bokám.

Végigolvastam itt ebben a témában a tippeket, és van egy kis problémám. Ugyanis alapból már diétáznom kell, így a húsokat/sajtot nem tudom már elvenni az étrendemből, a sót még picit tudom csökkenteni, de eddig sem használtam túl sokat.

Gyümölcsnapot nem tudok tartani, mert abból sem sokat ehetek.

A lábfelpolcolás meg semmi eredményt nem hozott, éjszaka alatt is csak minimálissal csökkent a duzzanat, de ahogy felkeltem, szinte már jött is vissza...


A vízivást tudom egyedül megnövelni, bár eddig is fogyott.

Még sok van hátra ahhoz, hogy "így maradjon". :o(


Dokival/szülésznővel holnap tudok beszélni.



2012. márc. 4. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Vérnyomásodat mérd meg,naponta többször, vízfogyasztást ne csökkentsd. Orvos biztos csináltat vér és vizeletvizsgálatot.

Nekem volt 1 toxémiás terhességem,én is kb. a 30. héten kezdtem el vizesedni,ugyanúgy mint te,hogy nem használt a pihenés,polcolás sem. Vérnyomásom is elkezdett kúszni felfelé,gyógyszer szedése mellett a 36. héten 180/100 lett,vizeletemben kitúrósodott a fehérje,megcsászároztak. Mindketten egészségesek vagyunk.

2012. márc. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha jól sejtem terhességi diabéteszed van, és amellé gyakran párosul a magas vérnyomás, amiatt pedig lehet dagadás rendesen. ill. vizesedés.

nekem is ez van, mérem minden nap többször a vérnyomásomat, és szedem a csökkentőt. viszonylag jól van a lábam, de bevásárlás után már egyből dagad, pedig az csak másfél óra :(

semmi nem használ neki, amikor már nagyon fáj, bekenem jégzselével.

2012. márc. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nekem harmadik baba. A cukrom nem extrán magas, 7,22 lett a terhelés, de oda kell figyelnem.

A vérnyomásom az eddigi terhességeknél is és amúgy is alacsony szokott lenni, néha megkérdezik, "élek-e még", csak a pulzus szokott magas lenni, de az sem vészesen.


Nekem vérnyomásmérőm sincs, de ma kérünk kölcsön egyet, pont hogy megnyugodjak. Ha a pulzusom nem magas, akkor nyilván nem toxémia.


Az hozzá tartozik, hogy tegnap estére alakult ki, tegnap egész nap álltam, illetve ültem, egy olyan széken, ami a combomnál érezhetően elszorította a vérkeringés (fa szék), nem tudtam máshogy megoldani, biztos, hogy ez tett be.

2012. márc. 4. 13:44
 4/10 anonim ***** válasza:
akkor tuti, hogy csak egyszeri probléma volt, remélem minden oksi akkor :)
2012. márc. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Most levettem a zoknim, és már látszik a bokacsontom, szóval múlni látszik, csak irtó lassan...

Már épp körülnéztem a Deichmann honlapján, hogy milyen olcsóbb bebújós cipőt vehetnék egy számmal nagyobbat erre a a bő két hónapra, mert a cipőimbe nem férek bele túlságosan...

2012. márc. 4. 14:10
 6/10 A kérdező kommentje:

Meglett a vérnyomásmérő.

109/74, 86-os pulzus.

:o)

2012. márc. 4. 20:33
 7/10 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, hogy az alma segít! (én még nem próbáltam, mert MÉG nem vizesedek, de már előre olvasgattam a témáról) Bár lehet, hogy 5-6 db-ot is meg kell enni egy nap és már undorodni fogsz tőle.
2012. márc. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jaj... most látom, hogy nem ehetsz sok gyümit... :(
2012. márc. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is extra dagadt volt a bokám, a vérnyomásommal nem volt gond.Ahogy az előttem szólók is írták,sok-sok folyadékot kell inni.Nekem még az is segített,hogy a férjem minden este megmasszírozta.De a masszázst is csak óvatosan,mert a talpon rengeteg a reflexiós pont,ne nyomkodja túl erősen.


"A vizesedés tulajdonképpen ártalmatlan tünet, komoly problémát csak akkor okoz, ha hirtelen nagymértékben lép fel: ekkor a terhesség toxémia biztos jele lehet. Ha ilyet tapasztalunk magunkon (egyik napról a másikra jelentős mértékű vizesedés), akkor azonnal jelentkezzünk orvosunknál.


Minden egyéb esetben az első, amivel megpróbálkozhatunk a vizesedés enyhítésére, hogy kicsit lepihenünk, mert a sok mászkálás és a mindennapi stressz miatt a vesék teljesítőképessége csökken, ezáltal lassabb lesz a vizelet-kiválasztás és több víz gyülemlik fel a végtagokban.


A várandós teakeverék is jó szolgálatot tejet: csalán, palástfű, málnalevél, orbáncfű, méhfű, cickafark és zsurló 1:1 arányú keverékéből készítsünk teát és napi 3 csészével igyunk meg belőle.


Táplálkozással is elősegíthetjük a felesleges víz kiürülését a szervezetből: a héjában főtt burgonya, valamint a petrezselyem, a barnarizs, a metélőhagyma, a lestyán és az uborka egészséges vízhajtó hatással bírnak.


Régebben azt tanácsolták a kismamáknak, hogy ne igyanak sokat, ha vizesednek, erre a diétára semmi szükség, ugyanúgy lehet inni, mint korábban, viszont a sóbevitelre figyelni kell. Teljesen sómentesen sem szabad táplálkozni, mivel elegendő só- és fehérjebevitelre mindenképpen szükség van a kiválasztás egészséges működéséhez! Végső esetben -ha nagyon zavaró az ödéma- 1-2 napos gyógyteafogyasztással kombinált burgonyadiétával enyhíthetünk a tüneteken."

2012. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi Neked is!

Bár sajnos a diéta miatt a burgonya meg a rizs erősen tiltólistás, pedig de megenném... :o)


Amúgy azóta jobb a helyzet, a matracom alá betettünk egy takarót, ami megemeli a lábrészt, így reggelre mindig van javulás. (Előtte nem volt) És a sószegény diéta is megy persze.


A vérnyomásom még mindig nagyon alacsony, úgyhogy toxémia és preeklapszia veszély sincs jelenleg.

De azért résen vagyok! :o)

2012. márc. 13. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!