Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek és milyen feltételek...

Kinek és milyen feltételek mellett jár családi pótlék vagy gyes vagy gyed vagy bármi kedvezmény, támogatás?

Figyelt kérdés

20 éves tanuló vagyok akinek jún. 16-án lesz az utolsó vizsgája, most 5 hetes kismama vagyok, munkaviszonyban eddig nem voltam és a kicsi miatt most nem is tudok elmenni dolgozni.

Erre a helyzetre nekem mi jár, pontosabban a babának milyen támogatás jár és ezt hol kell igénybe venni vagy érdeklődni?


2012. márc. 5. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:
A gyes+családi+egyszeri anyasági támogatás mindenkinek alanyi jogon jár!
2012. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, az lemaradt, hogy az egyszeri anyaságihoz kell, hogy 4x (koraszülés esetén 1x) megjelenj terhesgondozáson.
2012. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szülés után egyszeri anyasági támogatás: 64.125 Ft

Havonta GYES: 25650 Ft + családi pótlék: 12200 Ft.

Más támogatást sajnos nem kapsz, a GYED munkaviszonyhoz kötött.

2012. márc. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A GYES nettó összegét írtam, tehát tisztán ennyit kapsz kézhez (bruttóban egyébként 28 ezer Ft).
2012. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segitetettek
2012. márc. 5. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Innen egyébként letöltheted, kinyomtathatod a szükséges nyomtatványokat:

[link]

2012. márc. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és egyébként gratulálok a csöppséghez, és boldog babavárást kívánok! :)
2012. márc. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!