Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha valaki terhes az ugyanúgy...

Ha valaki terhes az ugyanúgy csináljon minden mint eddig (az étrenden kívül)? Például egy terhes nőnek az nem jobb ha szinte egész nap fekszik?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem jobb vele, ha egész nap fekszik. (Kiv. ha az orvos erre utasítja.) Kímélni kell egy bizonyos szintig, ez természetes, de azért a terhesség nem betegség. :) Engem kifejezetten idegesített, mikor még az üdítős flakont is kivették a kezemből, nehogy megerőltessem magam.
2012. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Jó lenne egész nap dögleni. :) Sajnos, anyukának és babának is az a jó, ha anyuka aktív, jön-megy, tele van energiával stb. (Az első három hónap kivétel, akkor lehet, hogy kifekszel, de az majd elmúlik.) Nehezet nem emelhetsz, létrára ne mássz, nehogy leess, de egyébként mindent lehet. Én sittet hordtam tegnap, holnap meg kertészkedést kezdem, a fő hogy jól érezd magad, és légy nagyon aktív. Ne hagyd el magad, mert a végén nagyon megbánod, pl. sokkal nehezebb lesz a szülés, sokkal többet hízol majd, felvizesedsz, stb...
2012. márc. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én mindent ugyanúgy csináltam mint a terhességem előtt. A határokat úgyis érzi az ember.

Az étrendemen sem nagyon változtattam,amit kívántam megettem.Akár csípőset is,persze mértékkel. Tartósítóval teli ételeket meg egyébként sem ettem.

Amikor szoptattam persze már sokkal körültekintőbb voltam.

2012. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én dolgoztam, a 31.hétig, egészségügyben, gyerekek között tehát esélyem sem volt feküdni. Amióta itthon vagyok, akkor kezdtünk bevásárolni, babaszobát festeni, tehát szintén nem pihenek. Arra vigyázz, hogy ne erőltesd meg magad. Ha fáradt vagy, vagy fáj a hasad ülj le amíg elmúlik. Szépen oszd be a teendőidet ne akarj mindent egy nap alatt megcsinálni. Jobban figyelj a közlekedésnél, ne mássz magasba, ne fuss a busz után. A tested úgyis jelez, hogy meddig terhelheted magad.
2012. márc. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kifejezetten nem jó, ha egész nap fekszik, kivéve persze, ha ezt orvosi utasításra, valamilyen komplikáció miatt teszi. A fizikai aktivitás megőrzés mind a baba, mind az anyuka számára nagyon fontos.
2012. márc. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 5. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze az eddig leírtak addig érvényesek, amíg a doki nem tesz stand by üzemmódba.

18. héten görcsölgetni kezdtem, keményedett a pocakom, az itthoni napi dolgokon kívül és 1-2 óra sétán kívül csak pihenés, fekve. Mindezt írtó nehéz fejben megélni, ha addig le sem lehetett lőni, sportoltál, stb, úgy, hogy ha a méhszájjal van gond, mint nekem, szinte semmilyen fizikai jelet, fájdalmat nem érzel feltétlenül....Választási lehetőségem van: ezt betartom otthon vagy kórház :(

2012. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2012. márc. 6. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!