Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez a BNO kód mit jelent?

Ez a BNO kód mit jelent?

Figyelt kérdés

Z3630

Születés előtti UH és egyéb fiz. módszerű szűrés fejl. rendell. iránt


oké, hogy megtaláltam mit jelent de amit jelent azt sem értem :) 20h.km



2012. márc. 5. 12:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szűrés fejlődési rendelleneségre szülés előtt. Fiziológiásan, azaz élő.
2012. márc. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a "fiz." az fizikálist jelent. Orvosgyakorlatban a fizikális vizsgálat minden olyan amit látni, tapintani, vagy hallani lehet. Jelen estben itt azt jelenti, hogy nem labor (vagy szövettani-genetikai) vizsgálatról van szó, hanem ultrahangról ahol látni lehet a morfológiai, alaki eltéréseket.
2012. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez pont ezt jelenti, minden fizikális és ultrahanggal végzett intrauterin vizsgálat kódja. :)
2012. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

most lehet hogy hülyének néztek de ezt se nagyon értem...inkább ugy irjátok le lécci, hogy mit kell tennem, hova kell mennem, vagy ez csak javasolt?


köszi és ne haragudjatok az értetlenségem miatt :S

2012. márc. 5. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:
Ultrahang vizsgálatra kell menned, a 18-20 héten végzik a genetikai szűrést. Ez arra a beutalód gondolom. Nem ajánlott, hanem kötelező. Ahova eddig jártál rendelőt kérdezd meg.
2012. márc. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ezek a kódok úgymond nem neked szólnak. Ha megjelensz orvosnál, OEP által támogatott rendelésen (teljesen mindegy, hogy milyenen), akkor a megjelenéshez (az adminisztráció miatt) mindig hozzárendelnek egy betegséget (vagy állapotot) és vizsgálatot (itt ugye az UH). Így könnyebb dokumentálni, és a finanszírozásnál is ezeket a kódokat veszi alapul az OEP (ezek után fizetnek). Azt, hogy mit kell tenned, a legutolsó részben a "javaslat"-ban találod.
2012. márc. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igy okés köszönöm szépen :)

szép napot nektek

2012. márc. 6. 09:05
 8/8 anonim ***** válasza:
Mizu azóta?
2021. dec. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!