Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ebből, hogy tudok következtetn...

Ebből, hogy tudok következtetni, hogy milyen nagy a babám? És mit jelentenek ezek az adatok? Meg azt mondta a doki, hogy majdnem 2kg! Most vagyok 31 hetes kismama

Figyelt kérdés

BPD.81mm s.32 ?

AD:81mm?

FL:60mm?

FHR:148/min?



2012. márc. 5. 14:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem, akkor a BPD a koponya átmérője, az FL a combcsont hosszát jelenti, az AD nem tudom. A s. 32 pedig a hetet, hogy a méretek alapján 32 hetes vagy.
2012. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az AD a hasátmérőt jelenti.
2012. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az FHR jelentése pedig Fetal Heart Rate azaz a pici szívhangjára utal, ami teljesen normális értéket mutat a babádnál. A kicsik szíve elég sokat ver percenként, ez normális.


Itt egy lista, hogy ennyi idősen kb. mekkorák a babák méretei:

[link]


Rövidítések jelentése:

[link]


Lányom 31 hetesen 1800 gramm körül volt, a BPD (fejátmérő) értéke 82 mm volt, az FL (combcsont) 65 mm volt. Ő 3330 grammal, 54 cm-rel született a 41. héten.

2012. márc. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Csak a hosszát tudtam neked kiszámolni az a fl alapján 41,58cm:) a súlyhoz kellene nekem aaz Ac méret de azt nem írtad
2012. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az AD biztos? A hasűtmérőnek ez nagyon nagyon kicsi, szerintem elírtad, 280 körülinek kéne lennie 81-es BPD-hez.


Ha az AD-t is megírod, akkor kalkulátorral ki lehet számolni.

2012. márc. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mindent le írtam! És miért kicsi? Az nagy baj? A doki szerint minden rendben van!
2012. márc. 5. 15:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem elírás:)

A 81mm-s hasátmérő kb. 14 hetes terhességnek felel meg:) Biztosan minden rendben, mert ez annyira kirívó eltérés lenne, hogy a doki tuti mondta volna, ezért gondolom, hogy csak elírás.

2012. márc. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most akkor ezt nem értem! Ki írt el mit? Most komolyan nagyon parázok!
2012. márc. 5. 19:23
 9/11 anonim ***** válasza:

De mitől parázol? Ne legyél már ilyen. Tudod, aki felírja az adatokat, az is emberből van, és valószínű az AD értékhez is azt írta be, amit BPD-nek mért.


Nem értem, minek kell egyből rémeket látni, nyilván ha lenne gond, a dokid szólt volna - ergo nincsen semmi baj, csak egyszerűen elírt egy adatot. Azért ez még nem katasztrófa...

2012. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon le tudod ellenőrizni az adatokat, hogy megnyugodjál, de ha adhatok egy tanácsot ne foglalkozz azzal amit a neten írnak,a méretekről, hanem a dokidnak hidd el, amit mond. Én végigizgultam a terhességemet, mert engem is riogattak, egészséges 12 hónapos kisfiam van.

2012. márc. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!