Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vagyok, fogorvoshoz...

Kismama vagyok, fogorvoshoz kell mennem jövőhéten, adnak ilyenkor érzéstelenítőt? és az nem át a babának?

Figyelt kérdés

először fogkő-eltávolításra megyek, majd foghúzásra

köszi a válaszokat


2012. márc. 8. 13:55
 1/7 Babi0906 ***** válasza:
Persze,hogy adnak érzéstelenítőt. Én az első 2-3 hónapban folyamatosan fogorvosnál ültem, volt pár fogam ami egyébként sem volt túl jó és a terhesség csak tovább rontotta volna így inkább helyre rakattam. Csak röntgenezni nem szabad, én mindig szóltam a fogorvosnál, hogy terhes vagyok hát ha elfelejtené :)
2012. márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem gátol meg semmiben a fogászat(sajnos :D),nyugodtan adhatnak érzéstelenítőt is,mert nem árt a babának(nekem ezt mondta a fogászom)
2012. márc. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Természetesen adnak fájdalomcsillapítót, nem árt a babának.


16 hkm

2012. márc. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem most tömték a második fogam, mióta terhes vagyok. Lidocain injekciót is kaptam. A fogorvosom szerint semmi baja nem lesz tőle a babámnak. Az első gyermekemmel is tömtek fogat, akkor sem volt gond. Monjuk most legutóbb megszédültem az injekció után, de én alapból iszonyat parás vagyok, meg a fogorvos mondta, hogy ilyen amúgy is előfordulhat, mert hirtelen megemelheti a vérnyomást. De mire elzsibbadt a fél arcom, a rosszullét is elmúlt. :)
2012. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is fogkő-eltávolításra mentem először, ahhoz nem adott érzéstelenítőt, mert nem fájt. Aztán 4szer voltam nála ebben volt tömés és gyökérkezelés is, mindegyiknél kaptam érzéstelenítőt, azt mondta ettől nem lesz semmi baja a babának. Az első 12 hétben nem adnak szurit, és az utolsó 3 hónapban sem szeretnek, nekem ezt mondta. Első terhességemmel is voltam fogorvosnál, semmi baja nem lett a kisfiamnak.

2012. márc. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
semmiben nem árt a babának. de a röntgen senkinek se jusson eszébe, bármilyen csoda digitális masinával akarnák is csinálni
2012. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hát nekem speciel nem adtak érzéstelenítőt.. a dokinő azt mondta nem akar kockáztatni a baba miatt. így összeszorított szemekkel túléltem a fogkőleszedést. ha legközelebb megyek már túl leszek a 12. héten, azt mondta akkor már kaphatok valamit, remélem így is lesz
2012. márc. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!