Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi kell a gyed igényléséhez?

Mi kell a gyed igényléséhez?

Figyelt kérdés
A fizetésem hány százaléka?Mien papírok kellenek?
2012. márc. 9. 12:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha jogosult vagy (van elég biztosított napod), akkor jár neked tgyás, gyed, majd utána jön gyes.


Először a TGYÁS-t (THGYS) intéztem. Nekem a munkaáltató nem kifizetőhely, de mégis ők intéztek el mindent, én csak letöltöttem az igénylőlapot és az egyéb szükséges dokumentumokat az OEP honlapjáról, kitöltöttem a rám vonatkozó részeket és elküldtem a munkáltatómnak (mindenféle fénymásolattal együtt: személyim, lakcímkártyák - babáé, enyém, Taj kártyák - babáé, enyém, baba anyakönyvi kivonata, adókártyák...)

A dokumentumokat innen tudod letölteni:

[link]

A következő dokumentumok kell:

Nyilatkozat a tehességi-gyermekágyi segély megállapításához (NYIL. 40/thgys. r.sz.)

De egyeztess a munkáltatóddal, náluk mi, hogy működik!


A GYEDet a TGYÁS után tudod igényelni. (A TGYÁS 24 hétig jár.)

A GYEDhez szintén az OEP honlapról tudsz letölteni mindent.

A következő dokumentumok kell hozzá:

Igénybejelentés gyermekgondozási díjra (GYED 1. r. sz.)


Nekem szintén a munkahely intézett mindent, letöltöttem a doksikat, kitöltöttem, ami rám vonatkozott és a személyes iratok fénymásolatával továbbítottam mindent a munkahelyemre, akik továbbküldtek mindent az OEP-nek, miután ők is kitöltötték a rájuk vonatkozó részeket.


Az anyaságit és a családit szülés után intéztük egyszerre, ezt a MÁK-nál kell intézni. Ide is kellettek a személyes iratok: személyi, lakcímkártyák, Taj kártyák, anyakönyvi kivonat, anyaságihoz ezt is kérték: kórházi igazolás szülésről, terhes kiskönyv, igazolás, hogy megjelentél 4x terhesgondozáson...

Itt megnézheted mit, hol intézhetsz:

[link]


A GYESt majd a GYED lejárta után kérheted, itt van róla infó: [link]

A GYESt is a MÁK-nál lehet majd igényelni.


Remélem nem hagytam ki semmit, és érthető volt.

A munkahelyeddel viszont mindenképpen egyeztess, hiszen ha nem is ők intézik el neked, ettől függetlenül jövedelemigazolást ők adnak, amiből megállapítják majd, hogy mennyi TGYÁSt, GYEDet fogsz kapni.


Itt pedig kiszámolhatod mennyit kapsz nagyjából:

[link]

2012. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!