Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Állandóan azt kérdezgetik...

Állandóan azt kérdezgetik hogy hányadik hónapban vagyok. Én meg így soha nem szoktam mondani/tudni.22 hetes vagyok, akkor az 5. hónapban?

Figyelt kérdés

Hülyén néznek, mikor hetekben megmondom, mert így van a fejemben, nem számolgattam át hónapokra. De akkor átgondolom, mert tényleg mindenki így kérdezni.

Tehát így kell átszámolni?


8-12. hét a 2. hónap

12-16. hét a 3. hónap

16-20. hét a 4. hónap

20-24. hét az 5. hónap

24-28. hét a 6. hónap

28-32. hét a 7. hónap

32-36. hét a 8. hónap

36-40. hét a 9. hónap


2012. márc. 10. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
igen 5 honapos és 2 hetes vagy vagyis 5 és fél honapos
2012. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdezik ezt, mert aki nem volt még terhes az nem tudja, hogy itt a kismamik hetekben számolják. Korábban én is hónapokban gondolkodtam, aztán a terhességem után már hetekben.


(egyébként teljesen jól számoltad át :), de ha nem jut eszedbe akkor nyugodtan mondhatod, hogy 22 hetes vagy vagy azt hogy mikorra várod)

2012. márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem így számolom, de biztos így is jó:)

Mivel utoljára október 31-én volt meg, így dec. 1-ig az első, dec. 31-ig a második, jan. 31-ig a harmadik, március 2-ig a negyedik, április 1-ig az ötödik, május 1-ig a 6. június 1-ig a hetedik, július 1-ig a 8. és augusztus 2-ig a 9. hónapban vagyok:)

2012. márc. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
én is úgy számolom ahogy az utolsó válaszoló
2012. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Elsőnek, a 22 hetes nem 5 hónapos és 2 hetes. Mert ha 4 hét lenne 1 hónap akkor, 40 hét 10 hónap lenne. És hát tudjuk hogy a terhesség az utolsó mensitől számítva 40 hét.

És kedves kérdező, ha a 8-12 hét a 2. hónap, akkor a 1-7 hétig van az első hónap? az nem hosszú kicsit?

2012. márc. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ezért kérdezem, hogy akkor mégis hogyan számoljam? Nekem ez tűnt logikusnak, amit leírtam. Másképp az utolsó 4 hét a 10. hónap lenne, nem?
2012. márc. 10. 16:50
 7/14 anonim ***** válasza:
Tőlem is mindig azt kérdezik, hogy hányadik hónapban vagyok, még olyanok is, akiknek van már gyerekük. Én pedig ugye hetekben számolom, és kapásból nem mindig tudom a hónapot, de egyébként én is úgy szoktam számolni, ahogy már előttem is írták. Amikor utoljára megjött attól számítva mindig egy hónappal több. Most 20 hetes vagyok, azaz 4,5 hónapos.
2012. márc. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kárdező, azért nem jó, mert nem veszed figyelembe, hogy egy hónap nem 4 hétből áll, hanem 4 és fél hétből.


Egyszerűen számold a hónapokat onnantól, hogy utoljára megvolt:) Akkor nem tévedhetsz:)

2012. márc. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. :)
2012. márc. 10. 19:58
 10/14 anonim ***** válasza:
37%

Oszinte leszek: en azon lepodok meg, amikor latom, hogy problemat okoz a honapokban szamolas.

Tenyleg nem beszolas, meg semmi, csak szerintem annyira logikus, hogy ott van egy konkret datum, az utolso mensi elso napja, akkor kezdodott a terhesseg es csak annyit kell megnezni, hogy azota hany honap telt el. Szerintem felesleges jatszani, szamolgatnik, meg tablazatokat nezegetni, hogy hanytol hany hetig tart ez a honap, meg az a honap...

Mert datumtol mai napig szamolas olyan, mintha kb az eletkorodat kellene megmondani.

OK, elvileg fent marad egy het, mert igy szamolva 9 honap plusz kb egy het a kiiras datuma, de 9 honap tavlatabol egy het kb semmi...


Tehat ha mondjuk oktober 8-an volt a mensid es most van marcius 10, akkor azota eltelt 5 honap. Es kesz. A hatodikba leptel, de konkretan 5 honapos terhesnek szamitasz.

A baba koranal is ez lesz, azt is kerdezgetik majd, a konkret heteknek babaknal meg csak az elso par honapban van jelentosege, 10. het utan mar nem igazan mondja senki, hogy hany hetes a babaja, hanem honapokat mondanak.

2012. márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!