Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apás szülésben kérhetek...

Apás szülésben kérhetek tanácsot? Nem vita.

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy mire készüljön az apuka, leírná nekem valaki röviden hogy zajlik az ilyen? Például, nálatok hol volt az apuka? Ült melletted egy széken? Mennyit látott az egészből - ha nem akarta, nem látta a kibújást? Mennyi vér volt nálatok, hogy élte meg a párod? Amúgy mit csinált apuka a szülésnél végig? Tehát gyakorlatilag hogy zajlik egy apás szülés, nem azt kérdezném, hogy az legyen-e, hanem hogy mire készüljünk párommal. Köszi!
2012. márc. 12. 15:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ, milyen a párod. Ha nem szereti a vért, undorítónak tartja, akkor mindenképp maradjon a fejednél. Fogja a kezed, masszírozza a hátad, derekad, eltereli a figyelmed, megnyugtat. Egyébként helyzet hozza, hogy hátra megy e vagy sem. Vannak, akik nem látnak semmit,mert nem mennek az alsó rész koré, vannak akik mindent látnak, mert érdekli őket. Vér nincs sok.
2012. márc. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Párom vajúdás alatt végig velem volt. Az elején beszélgettünk, még nem fájt annyira akkor, így jó volt, hogy gyorsabban ment az idő, mert nem voltam egyedül. Amikor elkezdődtek az igazi fájások, akkor már nem tudtam beszélgetni..., de párom legalább masszírozta a derekam. Fájáskor nagyon jól esett, hogy egy ponton nyomta-masszírozta a hátam. Ettől nem lett kevésbé fájdalmas a dolog, de valahogy mégis jobb volt tőle.

Nekem lelki támasznak jó volt, és azért mert a szülésznők sokszor hagytak ott, így egyedül lettem volna. Sokat nem tudott a férjem segíteni, de lelkileg jó volt nekem, hogy ott volt.

Amúgy a fejemnél tartózkodott. A vér meg hát...szerintem annyi magzatvíz után, amit látott (előtte folyt el, ott álltunk mindketten bokáig magzatvízben), már nem igazán számított "egy kis vér". :)

Nem látta a kibújást. Meg lehetett oldani, hogy ne telibe nézze...úgyhogy így jó volt.

2012. márc. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem bent volt a férjem. Ott van, ahol akar - csak ne zavarjon :-) Ha nem akarja, nem látja. Amikor elkezdődött a kinyomás, akkor mellém jött és az orvos elmondta neki, hogyan tud segíteni: fogta a lábam és tartotta a fejem.

Nem volt sok vér. Tudta, hogy ez természetes, vele jár.

Látta, hogy hogyan bújik ki, nem lett rosszul vagy ilyesmi.


És nagyon büszke magára :-)))))))

A szexuális életünk sem ment tönkre emiatt.

2012. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
az első hozzászólóval egyetértek, azt még megjegyezném, hogy az apuka ne menjen se éhgyomorra, se túlkajálva. Tapasztalat.
2012. márc. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

3. vagyok: igen, amit utolsó írt, az kimaradt.

Amikor az EDA-t kaptam, férjem akkor émelygett picit - eszünkbe jutott, hogy nem evett egész nap :-))

2012. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%
Nalunk ugy volt 8Szent Istvan, Bp.), hogy rogton a szuloszobaba vittek, ott inditottak meg a szulest. A ferjem vegig ott volt a vajudas altt. Nekem nem volt fogadott szulesznom, kb. orankent neztek ram, igy a ferjem nem nagyon mozdult mellolem. O masszirozta a hatamat vagy 10 oran keresztul, de ott volt amikor orankent megvizsgaltak, tagitottak, stb.(kozben folyt belolem minden),segitett megfordulni, betetet cserelni, stb. Mi ugy beszeltuk meg elore, hogy a vajudasnal legyen velem, utana kimehet, ha ugy erzi, hogy nem birja. Viszont mikor a kitolasi szakaszhoz ertunk, mar eszebe sem jutott kimenni. Latott mindent, a baba fejet is mikor kibujt, pedig a fejemnel, a hatam mogott allt, gondolom nem lett volna kotelezo nezni, el is fordulhatott volna. Amikor felajanlottak neki a koldokzsinort, vett egy nagy lelegzetet es batran vagott. Azt mondja, addigra annyi mindent latott, hogy kozben megedzodott:-) Maradt akkor is mikor varrtak. Szoval a lenyeg, hogy eleg kicsi volt a szuloszoba ahhoz, hogy jol lasson mindent mogulem, de megvolt a lehetoseg felrefordulni, vagy leulni kicsit hatrebb, vagy kimenni. Azt nem tudom, mit szoltak volna ha eloremegy az orvosok hata moge, ugy tudom van olyan korhaz, ahol lehet, de az eszebe sem jutott, eppen eleg volt neki ez is:-)
2012. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
71%
Azén férjem kb végig beszélt ez volt nekem a legjobb,mert így olyan fáradt voltam ha nincs ott akkor tuti be alszok....meg persze segített is a szülésznőnek ide hozni ezt azt ami kellet(azt mondta neki ne menjen haza olyan jó segítség.Szüléskor pedig a fejemnél állt és tartotta a hátam nem hatalmas erőt adott a jelenléte is.Most is úgy tervezzük,hogy bejön,de lehet hogy nem jön össze mert külföldön dolgozik,így félek is most jobban.
2012. márc. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

A leendő Apuka ha kíváncsi többet lát, ha nem annyira, akkor kevesebbet.

Melyik kórházban fogsz szülni?

Nálunk az szaftos résznél Apukát a fejemhez küldték, onnan nem látott túl sokat. FOgta a kezem a kitolásnál.

2012. márc. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Lelki támasznak nagyon nagy szükségem volt a férjemre. Amikor jött a baba, a doki állandóan mondta a férjemnek, hogy jöjjön, nézze, most jön ki! Látja apuka? Nézze! A férjem meg a nagy ösztönzésre oda ment megnézni. A kinyomásoknál is sokat segített, tartotta a fejem. A doki végig mondta, hogy mit tud nekem segíteni a férjem. Néha szegénykémmel kiabáltam, hogy tartsa már erősebben a fejem, stb. A fájásoknál törölgette a homlokom, simogatott, masszírozott. Rengeteget segített. Néha viszont kellemetlennek éreztem a segítségét, ilyenkor rászóltam, hogy most aztán hagyjon békén egy kicsit. Persze megbeszéltük, hogy ne haragudjon rám ezek miatt. De ami az egyik pillanatban jó, a következőben már nem.

A férjem mondta, hogy amikor kijött a gyerek, csak nézett, hogy milyen fura színe van. Aztán a doki arcát figyelte és látta, hogy nem aggódik, tök nyugodt, így gondolta, hogy ez a szín a normális egy újszülöttnél. Utána elvitték letisztogatni, mérni, stb. Mondta a férjem, hogy le sem vette a szemét a fiunkról, nehogy elkeverjék, vagy valami :) Addig én megszültem még a méhlepényt és a doki befejezte a "munkáját". Ja, amikor kibújt a baba, a pocakomra tették. És a férjem vágta el a köldök zsinórt. Azt mondta, hogy nagyon kemény anyag, nehéz elvágni.

2012. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

Nekem is bent volt a párom mind a 4 szülésnél. A 4. előtt mondta, hogy úgy érzi, nem tud semmit csinálni. Mondtam neki, a legnagyobb segítség maga a jelenléte, meg hogy szorítja a kezem. Állt a fejem mellett, szorította a kezem, meg halkan súgott mindig valamit a fülembe. Valami egész más olyankor ő is, a leggyengédebb énje jön elő.

Szerintem azt lát amit akar, mert oda fordítja a fejét ahova akarja. Én mondtam neki, hogy nekem nem az a fontos, hogy végignézze, hanem hogy ott legyen.

Fogalmam sincs, hogy mennyi vér volt, biztos hogy nem problémásan sok, mert nem volt utána gond.

2012. márc. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!