Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Milyen időközönként...

Kismamik! Milyen időközönként jártok vizsgálatra? Nektek szól az orvos, hogy menjetek, vagy ki irányít benneteket?

Figyelt kérdés
2009. jún. 10. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orvos tanácsa az irányadó, de a kötelező vizsgálatokon kívül azért panaszmentes terhesség esetén is ajánlott 3-4 hetente felkeresni a nőgyógyászt.
2009. jún. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő mindíg mondta mi következik és persze a nőgyógyászomnál mindíg megvolt az időpontom a soron következő vizsgálattal.
2009. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én SZTK-ba jártam terhesgondozásra, mindig ott mondták meg,hogy hova és mikor menjek. Az ultrahangnál meg mindig ráirták a köv. idöpontot,igy tudtam,mikor menjek.

Amúgy az orvos irányit.(de az asszisztense adta ki a beutalókat meg a köv.idöpontot,a doki csak aláirja)

40 hetes

2009. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekünk terhes mentrendünk van, nyomtatva, betűzve a kiskönyvünkba:)

AMi a kötelező!!! vizsgálatokat tartalmazza, hogy melyik héten esedékesek. És mivel tudjuk hány hetesek vagyunk, könnyű a dolgunk. Csak annyit kérnek nálunk, hogy 2héttel előre kérjünk időpontot.

2009. jún. 11. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Én is az SZTK-ba járok terhesgondozásra.12. heti uh után voltam,akkor azt mondta a doki,hogy 2-3hét múlva menjek.De ha gond van,akkor rögtön menjek.
2009. jún. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát először is ,ha kiderül a terhesség a doki elküldi a kismamát a terhesgondozóba,ami jó esetben egy helyen vagy egy épületben van.Ott a növérke mindenféle beutalót megir és elmondja mit-merre-hogyan tovább.Elküld a védőnőhöz is,a gyermekorvosi rendelőbe,ahova tartozol.Itt adja oda a terheskönyvet a védőnő.

Nálam konkrétan a terhesgondozói védőnő irányit:)Ha nincs semmi probléma sem akkor havonta kell jelentkezni,de megadja az időpontot.A másik védőnőnél is havonta,de ezek úgy jönnek ki kb.hogy 2 hetentehol ide,hol oda megyek.A terhesrendelésen a védőnő megméri a súlyom ,a vérnyomásom,megirja az ultrahangra a beutalót,igazolásokat ha kell (pl.munkahely ha kér valamit,vagy apasági nyilatkozathoz ...)Én meg kérdezek tőle mindenfélét,nem szégyellem magam:)Utána átmegyek a dokihoz.Megvizsgál,tapintással és meghallgatjuk a szivhangját,itt nincs CTG vagy NST csak egy kis kütyü.Megnézi a leleteket(vér-vizelet-ultrahang egyebek,ha vannak.Ha minden rendben egy hónap múlva talizunk és kezdődik elölről:)

A védőnő ( a másik,)az kb.ugyanezt csinálja,de mivel majd a baba ő hozzá fog tartozni igy minden leletet ő is megnéz és ő is ellát tanácsokkal,de tőle már olyan dolgkat is kérdezhetsz,ami a babára vonatkozik,a szoptatásra,aköldökconkra,hogy mit vegyél-vigyél a kórházba,hol kapsz majd csecsemő mérleget,bármit.Segitőkészek ,bármi nyugtalanit kérdezd meg tőlük.

Nagyon részletes lett,de remélem segitettem.:)

Jó egészséget

2009. jún. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!