Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Orrvérzés?!

Kismamák! Orrvérzés?!

Figyelt kérdés
Minden nap vérzik az orrom. Van valaki hasonló helyzetben? Normális ez? A vérnyomásommal nincs gond, néha még alacsony is.

2012. márc. 14. 07:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem normális, mindenképp szólj dokinak.
2012. márc. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem is ugyanez a problémám,az orvos csak annyit mondott(fül-orr gégész),hogy szedjek C-vitamint,mert meg vannak gyengülve az érfalak!!Ne ijedj meg nincs semmi baj!!

Jó egészséget!35hkm

2012. márc. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Teljesen normális! Nekem az első babámmal is, és most is minden nap vérzik az orrom, van, hogy többször is. A hajszálerek fala elvékonyodott, és főleg száraz levegőben hamarabb megreped. Nekem főleg reggel, mikor bekapcsol a fűtés, akkor szokott, mert akkor tényleg szárazabb a levegő. Nem tudsz mit csinálni, esetleg tengervizes spray amivel nedvesen tartott az orrjáratot.

Boldog babavárást: 38 hetes kismama

2012. márc. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Orrvérzés a terhesség során gyakran előfordul és végigkísérheti a kilenc hónapot. Mit tehetünk a gyakori terhességi orrvérzés elállítása érdekében?



Az orrvérzés a terhesség korai jele lehet, de eltarthat akár a várandósság harmadik trimeszteréig is. Elég gyakori jelenség terhesség idején, ugyanis az állapotos nők vérkeringése fokozottabb.



Mi okozza az orrvérzést terhesség alatt?

A terhesség alatti gyenge orrvérzés veszélytelen, de kellemetlen, és a legrosszabb pillanatban történik. Terhesség során a véredények érzékenyebbek, és az orrban található vénák kitágulnak. A vérzés általában akkor jelentkezik, amikor száraz a levegő, melynek következtében az orrlyukak is kiszáradnak.



Hogyan állíthatod el az terhességi orrvérzést?

Elsősorban a szokásos módon: tíz percig szorítsd le az orrcimpádat, és a fejed hajtsd a szíved fölé. Jéggel is segítheted az erek összehúzódását. Ha tíz perc elteltével nem észlelsz változást, kérdezd meg orvosodat, mi a teendő.



A terhességi orrvérzés megelőzése

• Igyál sok folyadékot! Ha szabályosan hidratálod a szervezeted, megelőzöd az orr kiszáradását (a nagymértékű kiszáradás a vénák beszakadásához vezethet, ami vérzést idézhet elő).


• Lélegezz finoman! Ha orrot kell fújnod, csak finoman tedd. Ha erősen fújod, a vénákra plusz nyomás erősödik, ami szétpattanásukhoz vezethet.


• Használj párásító készüléket, ha a lakás levegője túl száraz. Tegyél egyet a hálószobába is. A nedves levegő megelőzi az orrvérzést.


• Használj orrnedvesítőt! Használhatsz orrnedvesítőt, de kerüld a száraz és gyulladásgátló kenőanyagokat, mert ezek még inkább kiszárítják az orrlyukat.

2012. márc. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, ezek szerint nem vagyok egyedül!
2012. márc. 14. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Két hónapja vérzik az orrom! Utálom! 24 hkm
2012. márc. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Babi0906 ***** válasza:
Szinte minden terhes magazinban,könyvben le van írva,hogy a vérbőség miatt előfordul.Ha minden nap és nagyon nagy mennyiségben vérzik nézesd meg,de egyébként normális. Nekem csak akkor van ha kifújom :)
2012. márc. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira vérzett párszor, hogy a mellemen a blúzok eláztak tőle. Azt mondták még ez is benne van, de ha nagyon zavar, menjek fül-orr-gégészetre, ahol megnézik, mit tehetnek velem. Nem mentem, de akik ilyen problémával ott jártak, mondták, hogy beforrasztották. (ezért nem mentem). Majd ha kevesebb vér lesz bennem, akkor ez is elmúlik. :)

Vérnyomásproblémám nekem sincs. Kitartást!

2012. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!