Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 33 hetes kismama vagyok olyan...

33 hetes kismama vagyok olyan gondolataim vannak hogy a kisfiam koraszülött lesz és iszonyatosan félek a szüléstöl mit tegyek? Valami ötlet!?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne idegesítsd magad már előre, nem tesz jót sem Neked, sem a babádnak! Miért lenne már koraszülőtt??? A szüléstől pedig előre ne félj, mert nem tudhatod, milyen lesz. Van, akinek nagyon hamar megvan a baba (ők nem is félnek előtte ennyire) és van, aki megszenved érte (mint én 2x is), de hidd el, bevállalod utána még többször is :) Lazán, ne görcsölj, az még odébb van. Hidd el, minden rendben lesz! Amúgy pedig kérj epidurális érzéstelenítést és nem fog fájni, mégis rendesen megszülöd a babádat!!!!
2012. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Bírd még ki ezt az egy hónapot, míg koraszülöttnek számítana, vagy gondolj arra, hogy már minden szépen kifejlődött... Ha teljesen alaptalan a félelmed, akkor meg egyáltalán ne is foglalkozz ilyesmivel. Mindenki aggódik néha, de nem szabad hagyni elhatalmasodni ezeket. Tereld el róla a figyelmed, sétálj, élvezd a tavaszt, olvass, ha van már gyermeked vele játszatok, süssetek-főzzetek, meg élvezd ki persze a pici rúgásait és a pocak hullámzást, amíg lehet, hiszen hamarosan úgy is kibújik. Minden rendben lesz!


Szintén 33 hetes km

2012. márc. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak ilyen érzéseim.

De mivel elég sok koraszülött ismerösöm van ahol egy aprócska probléma sincs így pozitívan látom a dolgot.

Pl egyik legjobb barátnömnek mindkét gyereke 34-ik hétre született. A nagyfia egyidös a lányommal (2 hét külömbség). Lányom totál tankönyv szerint fejlödött, mindent hónapra pontosan csinált. Hát ez a kisfiu is. Még a fogaik és a beszéd is ugyan úgy állnak.

Neki megszületett már a második is ilyen korán, 6-hetes kontrolon pont 3,5 kilós volt.


Szäléstöl én jobban félek.

2012. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jubilee ***** válasza:
49%
Beszélj sokat a kisfiaddal! Beszéld meg vele, hogy bent kell maradni anyuci pocijában legalább 37-38 hetes korig. A szüléstől meg ne félj! Hagyd, hogy a tested, a fájdalmaid vezessenek majd! Én mindkét szülésemnél egyfajta módosult tudatállapotba kerültem. Fájt, fájt, de ma már nem tudom felidézni azt a fajta fájdalmat. Élvezd a napsütést, sétálj nagyokat, pihenj sokat! S nagyon figyelj a belső hangjaidra! :)
2012. márc. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 sumergo ***** válasza:

Hát ha koraszülött akar lenni, akkor sietnie kell! :-)


Viccet félre téve, már nem olyan kicsi az a baba, barátnőm kislánya is ekkor született, majdnem 2 kg volt, és teljesen egészséges.

A szüléssel kapcsolatosan nem tudok írni, csak annyit, hogy nincs olyan aki ne félne tőle valamennyire. Nekem a 39. héten sürgősségi császárom lett, de mire igazán megijedtem volna, már el is altattak, az volt az utolsó gondolatom, hogy csak egészséges legyen a babám.

Próbálj megnyugodni! Könnyű szülést!!

2012. márc. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek aranyosak vagytok!!!!!!! :-) Megfogadom a tanácsotokat!!!!
2012. márc. 23. 13:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Gondolj arra, hogy ha esetleg most megszületne már akkor is van olyan fejlett, hogy nem lenne semmi baj. Én múlt pénteken szültem a 2.babámat spontán, és hidd el ki lehet bírni. Beszélgess a babáddal, hogy segítsen majd neked, gondolatban játszd le a szülést, és minden rendben lesz. Ha hiszel benne akkor a 36.héttől kezd el inni a málnalevél teát, és kezd el szedni a homeopátiás bogyókat. Én nagyon hittem bennük, és mind a 2 szülésem 4 óra alatt lezajlott.

Boldog babavárást!

2012. márc. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha állandóan majrézol minden alaposabb ok nélkül akkor tényleg előidézhetsz egy koraszülést! De HA még is koraszülésed lenne a te hónapos korú magzatod a mai gyógyászati technika mellett már semmilyen hiányt nem szenvedne és nem sérülne.


Tehát e-miatt kár paráznod ahogy manapság mondják a fiatalok.


A másik azt írod félsz a szüléstől. -- Nincs normális, már szült nő a környezetedben akivel elbeszélgethetsz a szülés menetének lefolyásáról? Ha pedig nincs akkor a terhesgondozóban kell elmondanod, hogy TE minden idegszáladdal, gondolatoddal félsz a szüléstől és ez nagyon fontos hogy beszélj értelmes valakivel!


Miért is fontos? -- Amikor én az első gyermekem vártam egyedül voltam két állattal összezárva egy alkoholista apóssal és egy orángután férjjel-- ott is hagytam őket amikor a kicsim végre bilizett-- szóval nem volt kivel beszélnem arról mi is vár rám egy ilyen szülésnél-- a munkahelyemen pedig szégyelltem a butaságomat, mert mind nagyszájú túl tapasztalt nők voltak.


S mivel senkivel nem beszéltem a félelmeimről igy érkezett el a szülés ideje is-- elindultak a fájások kórházba kerültem szülőszobába, de a majré miatt akadozott a fájások állandósulás és amikor a nagyobb fájások megint alábbhagytak és hazaszöktem a kórházból, mert annyira féltem, hogy azt kivántam inkább haljak meg azzal együtt ami bennem van de nem szenvedek tovább és nem félek attól ami még várna rám (17 éves múltam akkor csak) Ez szerda este volt és a szülés megállt A FÉLELEMTŐL! Pénteken vitt el a mentő mert elment a magzatvizem-- a szomszéd asszony jött rá hogy nem bepisiltem hanem a magzatvíz kezd távozni belőlem-mentőt hívott- A félelem miatt nem voltak fájásai!!! Úgy hogy szószerint miután elment a magzatvíz, a gyerekemet kinyomták szárazon belőlem!! Ami miatt megnyúlt a koponyája akkora lett a kis orrocskája mint egy vén zsidónak-- ráadásul amikor hazamentünk amiatt még az-az állat is agyon vert-- mondván nem tőle van a gyerek hanem egy zsidótól. Aztán attól hogy kinyomták belőlem erőszakkal, szárazon és gyenge fájásokkal amit még injekcióval se tudtak felerősíteni (épp a tudatom erőssége miatt) mindenem szét repedt a gát a hüvely a méhem cafatokra szakadt és én megszűntem nő lenni (ami miatt rendszeresen ütlegelve lettem) egy éven keresztül mire plasztikáztak és minden rendbe jött.


A tudat sajnos befolyásolni képes a szervezetünket ha Te félsz ennyire akkor az lelassíthatja a szülés folyamatát a fájdalmat gyengítheti vagyis a görcsöket, hogy megszületni tudjon a gyermeked.


Ezért ajánlom tessék beszélgetni valakivel sürgősen az orvosoddal a terhesgondozóban vagy valami okosabb nővel aki szült. Ez egy természetes folyamata az életnek, de az ismeretlentől való félelem a tudatlanság nagy bajt okozhat neked és a gyermekednek is!!

2012. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!! Azóta megszületett a kisfiam 39. hétre makk egészségesen!!! :-)
2012. szept. 20. 12:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!