Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2012- Terhesség alatt, has...

2012- Terhesség alatt, has szurkálás, enyhe nyomásérzés normális? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem lényege, hogy egyrészt olvastam hogy normális ahogy nő a méh (első baba) tágulnak,nyúlnak a szalagok és teljesen normális hogy ezt lehet érezni hogy néha beszúr egy pillanatra, majd abbamarad,ez természetes.

Másrészt egyik barátnőm,most szült mondta hogy nem szabad hogy fájjon szedjem a magnéziumot, sokat szedjek, nehogy elmenjen a babám a göcsök miatt.

Jól megijesztett... :-(

és elbizonytalanodtam, hogy akkor ezek a "megjön érzés" vajon teljesen normális vagy annyi magnéziumot szedjek,hogy ezt se érezzem?


Nekem van úgy hogy egy nap többször 5-6 is érzem, néha nem érzem, szedek vitamint és magne b6 -ot kb 3 darabot egy nap, vérzésem nincs, se más panaszom.

Gondolom ha baj lenne nagyobb görcsei lennének, és véreznék is.


köszi a válaszokat :-) 16 hkm


2012. márc. 30. 18:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
a mindjárt megjön érzés teljesen normális-bár 16hetesen már nem gyakori. a gond csak abból lehet ha nagyon erős görcseid vannak. tudja az orvosod,hogy napi 3 magne b6-ot szedsz? én ezt egy kicsit sokallom.
2012. márc. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 15 héten voltak pár napig ilyesfajta mensi szerü fájások. Én akkor mentem pont az orvoshoz megvizsgáltak nem volt semmi gond. A gond csak akkor van ha erősen görcsölsz. Tényleg attól fájhat ahogy nől a méhed ez teljesen norméláis. Szedjél nyugodtan napi 3 magnéziumot ártani nem fog.:)

Boldog babavárást!:)

23 hkm

2012. márc. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oldalt érzett nyilallás hirtelen mozdulatokra,vagy pl.fekvésből felálláskor a méhszalagok terhelése miatt vannak,teljesen normális.A mindjárt megjön érzés is gyakori,de ha erős görcs,vagy vérzés kíséri,akkor irány a kórház.A magnézium tényleg nem árt,nekem is napi 2-t ajánlott a doki,úgy,hogy semmilyen panaszom nem volt.Harmadik babámat várom,és a 20.hétben járok.

Minden jót,és inkább az orvosodra hallgass elsősorban,mert még jóindulattal is olyan sok butaságot mondanak ilyenkor ,terhesség alatt egy anyukának.

2012. márc. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét terhességem alatt sírtam, úgy fájt a hasam. Rettegtem, hogy elmegy a baba. Szinte állandóan éreztem a fájdalmat, sokkal erősebben, mint mikor menstruáltam. Még magnézium mellett is, pedig azt is sokat szedtem (napi hármat minimum) Szerintem nyugodj meg, nem lesz baj! A barátnőd meg elképzelhetné, hogy ő mit tett volna, ha neki vetélést emlegettek volna a terhessége elején...
2013. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!