Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas koleszterin (6,6) és...

Magas koleszterin (6,6) és triglicerid (2,89). Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma jött meg a 23 hetes vérképem, vérszegénység az megvan, ahogy sejtettem./ Transzferrin: 4,6 (1,7-3,4 a jó) és vaskötő kapacitás 115 (42-85 a jó)./ A cukor még éppen oké.

Olvastam, hogy a koleszterin megugorhat terhesség alatt, de nekem a triglicerid is több.

Ezekből a határérték koleszterinnél 2,8-5,2 a trigliceridnél meg 0,5-1,6.


Van min izgulnom? Változtassak valamin? Omega3-at régóta szedem..


2012. ápr. 2. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Én 32.hetes vagyok,múlt héten voltam vérvételen..csak a koleszterinhez tudok hozzá szólni,nekem majdnem 8 lett..a dokim teljesen megnyugtatott elmondta hogy mi is az a koleszterin,és azt is hozzá tette hogy még az én 8-as értékem is tök normális így a terhesség alatt!

Vashiányos és vérszegény én is vagyok,nem szedek gyógyszert,mert nem vagyok híve,én a Ferrum Metallicum homeópátiás golyócskákat szedem minden nap,az eredményem ugyan az lett mint egy hónappal ezelőtt..tehát stagnál,így ehez hozzá sem nyúl a dokim,mert ezzel teljesen megvan elégedve..és én is,mert gyógyszert meg injekciót elszerettem volna kerülni!

Tehát nyugi,nem hiszem hogy kell aggódnod..de beszélj a dokidal,vagy a védőnőddel ha az megnyugta!

2012. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi

a koleszterinre közben én is alaposan rágugliztam, azt látom, hogy másnak is sok és a dokik többynire nem aggódnak rajta, de a triglicerid...? nem tudom mire vélni

2012. ápr. 2. 20:35
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem 15 éve magas. :P 3 gyerekem született ez idő alatt.

Nem lesz semmi baj attól. De szülés után próbálkozz meg a citromos fokhagymakúrával! Én pont most csináltam meg és hihetetlen de teljesen a megengedett érték alá ment. Azelőtt mindenfélét már kipróbáltam nem segitett semmi. Pedig ebben sem hittem és csoda történt! :)

2012. ápr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
milyen ez a citromos fokhagyma dolog?
2012. ápr. 4. 13:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezek az értékek nekem is magasabbak voltak- nem tudom mennyivel- mert a dokim egyből mondta, hogy terhesség alatt ez normális- ezután én nem is foglalkoztam vele.

Ha nagyon aggódsz miatta, sztem ellenőriztesd vissza majd szülés után pár héttel- akkor állítólag ezek visszaállnak a normális szintre.

Most én nem csinálnék semmilyen diétát a helyedben, de persze te tudod.

Jó egészséget nektek, és ne aggodalmaskodj sokat!!!

2012. ápr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát most semmiképp nem akarnék nagy változtatásba kezdeni, csak max annyi, hogy vaj helyett margarin és kevesebb állati zsír
2012. ápr. 4. 22:24
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Hát terhesség alatt nem tudom,hogy lehet-e csinálni, bár ez tényleg csak fokhagyma és citrom, de utána mindenképp ajánlanám neked. Itt a receptet annyiban hibásnak találtam hogy nem szabad felforralni.

2012. ápr. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

terhesség után megpróbálom ha nem megy lejjebb,

most meg amúgy igyekszem akkor több fokhagymát meg citromot enni (eddig egyiket se nagyon ettem)

köszi

2012. ápr. 5. 17:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Fokhagymától nem fog égni a gyomrod?

Hu nekem az nagyon éget... terhesség alatt ha rágondoltam már Renit kellett bevennem! :(

Persze remélem neked jó lesz.

De ha orvosod nem mondja, hogy rossza az értékeid, én nem aggódnék a helyedben. Dokid mit mondott??

2012. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

azt mondta, hogy álljak le az állati zsiradékkal meg a tojással, de ezeket amúgy sem eszem. aztán, hogy akkor biztos a csoki. de csokit meg sose szerettem annyira, kb heti 4 db bonbont ha megeszem...

Olívaolajjal főzök, főleg csirkét eszünk, szóval nem tudom mit ehetek, ami így megdobhatja.

szerintem írom egy hétig a kajáimat és kiderül, mi az amiből sokat eszem és befolyásolhatja az értéket..

2012. ápr. 5. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!