Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ujszulott utlevelehez mindket...

Ujszulott utlevelehez mindket szulo szemelyazonossagara szukseg van? En magyar, parom Ir szarmazasu.

Figyelt kérdés
Mivel parom kulfoldi allampolgar es nem bizti h itt lesz amikor intezem a magyar utlevelet a kicsinknek.
2009. jún. 16. 14:20
 1/4 anonim ***** válasza:
2,5 hetes volt a kisfiam amikor elvittük útlevelet csináltatni. Mindkét szülőnek jelen kell lenni aláírni és kell a személyes okmányuk is. Ami nagy feladat volt az az hogy nyitva kellett lenni a picur szemének. Beletelt egy kis időbe mire jó fényképet csináltak róla, de megvan az útlevél!:)
2009. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pláne akkor kötelező:) viccen kívül: mindkét szülőnek jelen kell lenni, semmilyen kifogást nem fogadnak el
2009. jún. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hasonló volt a helyzet. Mi mindketten külföldön élünk, de magyarok vagyunk, így a baba is magyar lett. Külföldön a nagykövetségen azt mondták, hogy min. három hónap, amíg kiállítják az útlevelet, mi annyit nem tudtunk várni, mert későn jutottunk csak el ügyet intézni és szerettünk volna már hazalátogatni, hogy megmutassuk a babát. Kaptunk egyszeri hazautazási engedélyt, amivel Magyarországra vihettük, de onnan már nem tudtuk mozgatni. A férjem csak egy hét szabit kapott, utána ő jött vissza. A gond csak az volt, hogy először az anyakönyvezést kellett megcsinálni, utána lehetett volna igényelni az útlevelet, ahol mindkét szülőnek ott kell lennie. Tehát vissza kellett volna még egyszer utaznia, hogy bejöjjön az igénylésre, miután mi otthon kézhez kaptuk az anyakönyvi kivonatot.

sikerült végül kikerülni az újabb utazást. Bementünk az okmányirodába, felkerestük az ügyintézőt a férjemmel kettesben még az első héten, amikor otthon volt. Elmondtuk a történetünket és a hölgy nagyon rendes volt, írt egy papírt arról, hogy a férjem hozzájárul a gyermekünk útlevéligényléséhez, ő nem tud jelen lenni a későbbiekben és engem teljes körűen meghatalmaz az ügyintézéshez. Magyarul beleegyező nyilatkozatot tett. Egy példány ott maradt, egyet kaptunk. A férjem visszautazott, két héttel később én egyedül, nélküle mentem útlevelet igényelni, mégis az ő hivatalos beleegyezésével. Minden rendben volt.

Még azt is megengedték, hogy ne vigyem be a babát az ügyintézésre és ne ott szenvedjünk a képkészítéssel, hanem ott én csináltam róla fotót. Az ágyra fektettem fehér lepedőre. Kb a 20. sikerült jól, hiszen nem mosolyoghat, nem grimaszolhat, nyitva kell lennie a szemének, egyenesen kell tartania a fejét, stb. Ezt méretre formáztam, egy fotósnál kinyomtattam, és vittem, az okmányirodában beszekkelték és nagyon hálásak voltak, hogy nekik sem kell fél órát szenvedni a babafotózással.

Szóval ha esetleg még a baba megszületése előtt megy a párod hozzátok látogatóba, akkor menjetek be az okmányirodába és kérdezzétek meg, hogy van-e erre lehetőség.

Bocsi, hogy hosszú volt a történetem.

2009. jún. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szepen koszi a valaszokat, sokat segitenek!
2009. jún. 16. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!