Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csütörtökön megyek cukorterhel...

Csütörtökön megyek cukorterhelésre elöszőr éhgyomrira, majd 1 órára rá cukros oldatot kell innom és 2 óra múlva ismét vesznek mit kell tennem? Lehet ennem a cukros oldatos levétele után vagy újra innom kell az oldatból?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 3. 16:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Én zsemlés, tejes megoldáson voltam, de azt mondták a laborban, hogy a cukrosnál először éhgyomorra vesznek, majd utána rögtön megiszod a cukros lötyit és 2 óra múlva vesznek terhelésest. A terheléses cukor előtt nem ehetsz, vsak utána, ha azt levették.
2012. ápr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

ez nem egészen így van

1. éhgyomri vérvétel

2. közvetlenül utána cukros lötyi (az egészet meg kell inni)

3. 60 perc elteltével vérvétel

4. 120 perc elteltével vérvétel

közben nem ehetsz, max. kis vizet ihatsz, ha szomjas vagy

2012. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 timszy25 ***** válasza:

Egyáltalán nem szabad enned csak akkor ha kész vagy mindennel.

Nekem levették éhgyomorra utána rögtön meg kellett innom a cukros löttyöt és rá 2 órára megint vettek vért.

Azután lehet csak enni.

2012. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Nem lehet sem enni, sem inni (max egy kis vizet) a vérvétel ideje alatt!

Úgy van, hogy odamész, leveszik az éhgyomori vért, és megnézik a vércukor eredményét, mert csak úgy lehet terhelésest csinálni, hogy jó az éhgyomori. Aztán amikor annak megva az eredménye, megiszod a lötyit egybe. Aztán 2 óra múlva visszamész, és újra vesznek vért. Ennyi, semmi mást nem kell tenned.

2012. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
A terheléses vizsgálat úgy zajlik, hogy először vesznek tőled vért éhgyomorra. Majd ezután egyből megiszod az egységnyi cukros löttyöt, ami után 1. ill 2 órával később újabb vért vesznek. Enni-inni nem szabad ez idő alatt, mert akkor nem lesz hiteles az eredmény. Arra kíváncsiak, hogy az adott szénhidrátmennyiség hogyan befolyásolja a vércukorszintedet.
2012. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Nálunk még a vizet is tiltották, hogy nem szabad utána inni. Sajna úgy jártam, hogy nem oldódott fel rendesen a szőlőcukor a vízben, ezért meg kellett hogy egyem..végül is nem volt olyan rossz tényleg olyan íze volt mint a szőlőcukor. A lényeg a lényeg, éhgyomorra menj, vérvétel, megiszod, két óra várakozás, megint vérvétel. :)
2012. ápr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Rendben ,köszönöm szépen a felvilágosítást legalább tudom mire számítsak :)
2012. ápr. 3. 17:23
 8/27 anonim ***** válasza:

Nálunk így van:

-éhgyomorra 1. vérvétel

-tej, zsömle vagy cukros oldat

- 2 óra múlva a 2. vérvétel

Nálunk csak 2 vérvétel van, nem 3.

2012. ápr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Jótanács: a cukros lötyihez vigyél citromlevet (vagy egész citromot, amit belefacsarsz), mert anélkül nagyon rossz íze van. Citrommal szabad savanyítani, de enni valóban nem szabad, míg le nem veszik a második adag vért is a lötyiivás után 2 órával.
2012. ápr. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Oké. Köszi,hogy szóltál .Gondolom ott kikeverik ezt a lötyit és utána befacsarhatom magamnak ugye ?
2012. ápr. 4. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!