Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi számít vészes hányásnak?

Mi számít vészes hányásnak?

Figyelt kérdés
Napi 5-6-szor hányok, de nem mindent, marad is bennem. Fogytam 3 kilót, de nem érzem magam gyengének. Sokan mondták, hogy ezzel már kórházba kellene mennem infúzióra. Szerdán megyek az orvosomhoz.

2012. ápr. 9. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Hány hetes terhes vagy?

Én végighánytam az első terhességemet (a 8. héttől a tolófájásokig). Egy nap ennyiszer ugyan nem hánytam, de eléggé kevés folyadék ment le a torkomon eleinte. 2-3 kg-t fogytam csak elején. Napközben viszonylag jól voltam, este 6-tól használhatatlan voltam.

Én nem mentem be infúzióra, nem is mondták akkor, hogy kellene. (A 20. héten majdnem bementem, de összeszedtem magam.) A baba jól volt, a fogyás sem volt sok.

Igazából nem tudom mikortól adnak infúziót (bár ha bemész biztos adnak), de mindenképpen figyelj a folyadékfogyasztásra!

Hát olyan sokat nem segítettem, de engem is csak sajnáltak a kórházban. A vérnyomásom is nagyon alacsony volt, mondták igyak kávét, de kihánytam azt is.

A második terhességem alatt döbbentem rá, hogy milyen szarul voltam, de akkor ez volt a mindennapjaim része, együtt éltem a rosszulléttel, mint egy "betegséggel". :)

Mindenesetre figyelj oda magadra, a tested jelzéseire, ha gyenge lennél, vagy semmi nem marad meg benned, akkor menj kórházba.

2012. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez már kóros hányásnak számít, én volt hogy naponta kétszer hánytam és akkor kérdeztem a dokit, 4-5 hányást mondott amivel már kórházba kell menni. Szerintem mielőbb menj el dokihoz nehogy baj legyen! Inkább feleslegesen menj...
2012. ápr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Holnap ez feltétlenül megemlítem a dokinak, de akkor nem lepődöm majd meg, ha infúziót javasol :S 9 hetes vagyok.
2012. ápr. 10. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!