Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az AFP eredményem egyike...

Az AFP eredményem egyike pozitív lett, csak azt nem tudom mit jelent.21-triszómia kockázatának becslése? Az anya életkora alapján. Félek, hogy valami baja van a babának.

Figyelt kérdés
Ezért a dokim elküldött a Klinikára/debreceni vagyok és 38 éves/ ahol Uh-ra kell mennem és utána genetikára. Mit csinálnak velem? Holnap megyek.
2012. ápr. 12. 16:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Az a Down kór...arra pozitív.
2012. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Úristen:( köszi a választ. És mit csinálnak velem a klinikán,hogyan állapítják meg. Magzatvízvétel?
2012. ápr. 12. 16:03
 3/21 anonim ***** válasza:
Ha csak az életkorod alapján pozitív, akkor automatikusan rendelnek be egy plusz genetikai uh-ra. Csak emiatt lett pozitív, vagy a szérumalkotók miatt is?
2012. ápr. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
nekem 1:73-hoz lett az arány. Magzatvízvétel történt, semmi baja nem lett a kisfiamnak. Senkinek nem kívánom azt a 3 hetet. Nem lesz semmi baj, szurkolok.
2012. ápr. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Ha csak az életkorod alapján, akkor ne izgulj!

Első baba?

Én 37 éves vagyok, a harmadikat várom, de én magam kértem a magzatvízvételt, mert csak így nyugszom meg. Holnap kell telefonálnom az eredményért.

2012. ápr. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
csak az életkorom alapján lett az,mert a szérumalkotók mind jó eredményűek,azt mondta a dokim. 2. baba és 38 éves leszek szeptemberben
2012. ápr. 12. 16:17
 7/21 A kérdező kommentje:
amúgy 1/5 lett az arány
2012. ápr. 12. 16:20
 8/21 anonim ***** válasza:
Akkor nyugalom. :) Genetikai ultrahang lesz, és lehet, hogy felajánlják a magzatvízvizsgálatot, de még ez sem biztos. :)
2012. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a Down-kór, aminek ugye ebben a korban már nagy a kockázata.


Mindenesetre ne stresszeld magad,a genetikai UH-t összevetik majd a vérvétel eredményével és az lesz a végső eredmény. A védönőm azt mondta, hogy az AFP nagyon sokaknál pozitív eredményű lesz, de az UH elött senki ne essen kétségbe.

2012. ápr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Butaságot írtam az előbb az arányom 1/132:)az anya életkora alapján. A mért szérumalkotók koncentrációinak együttes eloszlása alapján a 21-triszómia számított kockázata 1/5 050. A mért szérumalkotók koncentrációjának együttes eloszlása és az anya életkorának figyelembe vételével a 21-triszómia számított kockázata 1/1 358 A módszer érzékenysége 50-52%-os
2012. ápr. 12. 16:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!