Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beszedjem a vérzésre kapott...

Beszedjem a vérzésre kapott Rutascorbin és Seduxen tablettát?

Figyelt kérdés

A Rutascorbint sem értem, mert "alsóvégtagok idült vénás elégtelenségére illetve aranyérre" javasolja a tájékoztatója. Illetve: " biztonsgát terhesség és szoptatás alatt még nem vizsgálták, ezért általános óvatosságból ezen állapotokban alkalmazása nem javasolt".Ebből 3X1-et írt fel.

A Seduxen meg "szorongásoldó, egyúttal görcsállapotokat szüntető nyugtató, és nem kívnt izomfeszülést csökkentő hatása van".Terhesség alatt szigoru orvosi ellenőrzés mellett alkalmazható.Ebből 3X felet írt fel.

A helyzet annyi, hogy 29 hetesen bevéreztem kicsit, a kórházban kaptam 24 órás infúziót és bent fogtak egy hétre, de semmi panaszom nem volt, egyzser véreztem, utána már nem. Nem görcsöltem, semmi tünet. És most 32 hetesen megint volt 3 csepp vérzésem, elmentem dokihoz, megvizsgált, semmi konkrétat nem talált azon kívül, hogy kicsit mélyen tapad a méhlepény és a baba is nagyon lent van. Azt mondta, megpattanhatott egy hajszálér, de a méhlepényen nincs bevérzés. És adta ezt a két tabit amellett, hogy a magnéziumomat megemlete 3X2-re.

De nem érzem úgy, hogy nyugodtan beszedném a két tabit, hisz nem túl bíztató amit írnak róla, meg nem görcsölök. Ha meg nem görcsölök, miért szedjek nyugtatót?

Vélemények?


2008. ápr. 17. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőt szokták terhességben írni, nem is ritkán.

Az, hogy a tájékoztató mit ír, sokszor nem esik egybe az orvosi szakmai gyakorlattal.

Ha kételkedsz, kérdezz meg neten egy nőgyógyászt, vagy keress fel egy másik orvost, de úgy gondolom, ők tudják, mit miért írnak fel.

Minden jót! :)

2008. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 9. héten véreztem és az orvosom tanácsára szedtem a Rutascorbint.Azóta semmi gondom nem volt és most vagyok 37 hetes.Szerintem szedheted,viszont a Seduxenre nem tudok mit mondani nekem nem kellett szednem.Boldog babavárást
2008. ápr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem egyik ismerősöm félidőtől szedte a seduxent ,mert nyitva volt a méhszáj és a babának nem lett semmi baja.
2008. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtattatok. Azóta a körzeti is rábólintott, a védőnő is azt mondta,szedjem, és egy nőgyógyász valaszol oldalon is azt olvastam, már az általános terhesség alatti vérzés részben, hogy felírják ezeket.

CSak elsőre olyan ilyesztően és idegennek hatott...

Köszönöm a válaszokat, írhattok még tapasztalatot továbbra is, örülni fogok neki.

2008. ápr. 17. 17:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindkét terhességemél véreztem,és mindkettőnél szednem kellett a rutascorbint.Semmi bajunk nem volt tőle anno,nem is lett,és most sem.Ezt arra adják,hogy erősítse az erek falát.Nem a betegtájékoztatónak kell mindig hinni,hanem a dikdnak.Én anno görcsölésre 24-25hetesen olyan gyógyszert kaptam csak,amit asztmásoknak adnak..Aztán megint csak olyat kaptam görcsre,amit szintén asztmásoknak adnak.....
2008. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!