Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen mellszivot hasznaltatat...

Milyen mellszivot hasznaltatatok? Elektromos vagy manualisat?

Figyelt kérdés
En az Avent brand-et nezem es nem tudom melyik a jobb az elektromos vagy a manualis. nektek mi a tapasztalatotok az egyik vagy a masik mellett?
2009. jún. 19. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy most közfelháborodást keltek, de szerintem semmi szükség nincs mellszívóra, hacsak nem akarod cumisüvegből anyatejjel etetni. Ha már az elején elkezded szívni a tejet, akkor sose áll be a ti szintetekre, túl sokat termel, begyullad stb... szerintem az olcsóbb kézit vedd meg, lehet hogy szükség sem lesz rá, ha kevés a tejed, akkor inkább az első hetekben minden ébredésnél (akár óránként) tedd cicire a picit, be fog állni, ha nem ezen idegesíted magad egész nap. A mellszívózás csupa stressz, már eleve azért kezded mert idegeskedsz h nincs v nem lesz elég tejed... sterilizálgatni, tárolni hűteni a tejet, szerintem több gond van vele mint haszon.... Kérd ki egy szoptatási tanácsadó véleményét, minden rendben lesz a szopizásnál, a nők 90%a képes lenne sokáig szoptatni, ha nem lenne ekkora felhajtás körülötte...

17 hetes + 19 hós

2009. jún. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Részben egyetértek az elsővel, hogy normál szoptatáshál tulajdonképpen nagyon ritkán használja az ember a mellszivót, én legalábbis. Egy-egy szopi után max 20-40 g marad bent, nem is szoktam lefejni. Akkor kell a mellszivó nekem, amikor el kell valahova mennem, és nem én szopiztatok, akkor a bentmaradt tejet amikor hazaérek lefejem. Nekem elektromos van, mert gondltam, az milyen kényelmes (Philips Avent Isis IQ), szuper is, de kézzel ha fejek sokkal gyorsabb!! Szóval mondhatnám, jó, hogy van, de semmi nem lenne, ha nem lenne.
2009. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia!


1 hétig gyógyszereket szedtem, úgyhogy muszáj voltam leszívni. Én vákumos, kézit használtam.Elég gyors , és ha igazi, erős vákumot kapott még húzogatni se kellett, mert jött a tejcsi magától.

2009. jún. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ja, van az elsőben igazság, de

Én pl úgy jártam, hogy hirtelen belövellt a tej, begyulladt a mellem, és tejlázam is lett. Képtelen volt annyit enni a babám és nem is szívta ki teljesen. Muszáj volt fejnem, masszírozni és még gyógyszert is szedtem.

Utána meg azért fejtem, mert egyszer leálltam vele és megint kezdődött a mellgyulladás és nem mertem abbahagyni, ment a fagyasztóba.

A babám 3 és fél hónaposan úgy döntött nem szopik már, de mivel felhalmozva állt a tej még 2 hónapig tudtam neki adni napi 1-2 szer biztos.

Szóval én így jártam.

Persze a következőnél jó lenne ha beállna rendesen, de azért akkor sem baj, ha van lefejve tej, hátha szükség úgy hozza, hogy apa etesse meg.

Ja, és kézzel fejtem.

2009. jún. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előzőekkel. A tejet igenis főleg az első hetekben le kell fejni. Nagyon könnyen begyulladhat a melled, vagy elzáródhat egy tejcsatorna. A "benntmaradt" anyatej nagyon jó táptalaj a baktériumoknak, ha pang a tejed az mindenképpen gyulladáshoz vezet. Én kézi mellszívót használok, de végeredményben ha kézzel le tudod fejni az ugyanolyan jó , ennek csak a saját kényelmed szab határt. Ha megkérdezel egy szoptatási tanácsadót Ő sem fog mást mondani.
2009. jún. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!